Wpis z mikrobloga

Jak według was maluje się przyszłość tego kraju?

Według mnie źle. Mam kilka scenariuszy, mogą się łączyć, jedno nie wyklucza drugiego

1. Zostanie przyjęte Euro, traktaty unijne dot. federalizacji wejdą w życie, na skutek czego poziom życia Polaków poleci bardzo mocno w dół.
2. Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia przegrają starcie z Rosją, następnie Polska zostanie zaatakowana i po raz kolejny w historii zostanie poligonem dla Zachodu i Rosji. Ameryka w tym czasie będzie zajęta swoim konfliktem z Chinami, wybucha III wojna światowa.
3. Rynek matrymonialny oraz rynek mieszkaniowy będą kontynuowały bicie rekordów absurdu. Młodzi dopiero wchodzący w dorosłość nie będą zainteresowani udziałem co stworzy kolejne problemy.
4. Młodzi widząc swoje perspektywy zaczną masowo wyjeżdżać z kraju. Ci, którzy zostaną będą próbowali żyć poza systemem. Nie będą rodzić dzieci, będą wybierali kradzieże/socjal/garnuszek rodziców zamiast pracy. Gospodarka zacznie się kurczyć w tempie przyspieszonym.
5. Polska zostanie zalana muzułmanami, w perspektywie 1 pokolenia muzułmanie będą mieli większość i wybiorą własny rząd.

Może jednak ktoś lepiej widzi przyszłość Polski?

#polska
#gospodarka
#ekonomia
#polityka
#przyszlosc
  • 6
  • Odpowiedz
1. Zostanie przyjęte Euro, traktaty unijne dot. federalizacji wejdą w życie, na skutek czego poziom życia Polaków poleci bardzo mocno w dół.


@dawid-poselski: Słuszne przewidywania co do przyjęcia euro i federalizacji - błędne co do wpływu tych dwóch zdarzeń na poziom życia Polaków (wystarczy popatrzeć na to jak potoczyły się losy zaboru pruskiego i rosyjskiego żeby widzieć różnicę cywilizacyjną i efekty przynależności do zachodniej strefy wpływów).

2. Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia przegrają starcie z Rosją, następnie Polska zostanie zaatakowana i po raz kolejny w historii zostanie poligonem dla Zachodu i Rosji. Ameryka w tym czasie będzie zajęta swoim konfliktem z Chinami, wybucha III wojna
  • Odpowiedz
@dawid-poselski: poziom życia Polaków nie może już spaść niżej. Mnie się czasem wydaje, że ludzie, którzy w dupie byli i gówno widzieli to myślą, że w Polsce po PiSie żyje się jak w przysłowiowym Madrycie. Prawda zaś jest taka, że auta mamy droższe niż w Szwecji, żarcie na mieście (Kraków) jest na poziomie Wiednia, oprocentowanie kredytów wyższe niż w Niemczech, a wypłaty niższe niż w Czechach czy Estonii.

My jesteśmy
  • Odpowiedz
xD - wszyscy migranci którzy wjadą do UE z pozwoleniem na pracę od razu wybiorą bogate kraje zachodu i nie będą tracić czasu na Polskę która jest biedniejsza, no i na zachodzie mają już swoich pobratymców i całą siatkę społecznego bezpieczeństwa, a u nas dalej są wytykani palcami w powiatowych w stylu "patrz, ciapaty idzie".


@PfefferWerfer: Tutaj się nie zgadzam. Wcześniej przyjęte traktaty o federalizacji i ostatnio ustawa o relokacji
  • Odpowiedz
@dawid-poselski: no tak właśnie jest i to jest mega przykre. Nie dość, że przeciętny Polak zarabia mniej, to płaci tyle samo albo więcej (tutaj niechlubny prym wiedzie np kawa, która tak droga jak w Polsce to chyba nigdzie w Europie nie jest).
  • Odpowiedz