Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gaming #komputery
Pytanie, czy warto dopłacić do ryzen 7 5800x3d (mam w cenie 1199), czy budżet i5 12400f (za 620 zl) lub ryzen 5 5 5600 (za 609 zl) komputer do gier dla syna, chociaż na to w co głównie gra, jak widzę wystarczy ryzen 5 1600 lub i5 9xxx coś tam w laptopie i rtx 2060
  • 9
@Mateusz_G: wszystko rozbija się o łączny budżet: dopłacenie do 5800X3D nic nie da jak później przycebilusz na GPU czy RAMie: kupujesz takie podzespoły żeby żaden nie zrobił bottlenecka. Innymi słowy, nie pakujesz się w CPU powyżej tysiaka jeśli nie jesteś w stanie wpakować się też w GPU za 2600 lub wyżej, do tego adekwatnie szybki RAM, SSD i porządne PSU.
@purrminator mam wybraną przyzwoitą płytę glowną zasilacz 750w, chłodzenie całkiem wydajne, obudowa z 4 wentylatorami, raczej wszystko jest z nadmiarem dla tych niższych modeli, gpu na początek to pewnie rtx 3060 albo intel arc750. Ram pewnie jakiś średni będzie. Widziałem testy budżetowych konfiguracji z lepszą grafiką, na granicy dławienia tego gpu i znacznie szybszych procesorów i wyniki w większości gier były zbliżone, zastanawiam się czy nie lepiej te 600 zł wsadzić w
@Mateusz_G: Wiesz, ile osób tyle opinii, ja osobiście jestem w fanclubie AMD więc... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do karty to nie mówiłem o konkretnym modelu (bo czy weźmiesz 3060 czy 4060 to raptem 10fps różnicy w 1080p) ale o konkretnych segmentach. 3060/4060 to segment względnie niski i nie ma tam co rumakować z CPU.