Wpis z mikrobloga

Zamówiłem coś na fakturę w sklepie internetowym na fakturę, ale dostałem paragon, chciałem fakturę, ale przez dłuższy czas sklep nie odpowiadał, potem twierdzili że odpowiadali, tylko emaile nie docierały nie z ich winy, potem chcieli paragon, wysłałem zdjęcie paragonu, po tym jak znów się musiałem przypominać oświadczyli że mogli wystawić fakturę w ciągu 3 miesięcy od wystawienia paragonu, te 3 miesiące to minęły zanim o ten paragon poprosili.

Co teraz? Ja jestem na tym stratny, przez cudzy błąd. Faktycznie już faktury nie mogą wystawić? Wystawienie paragonu zamiast faktury, mimo że chciałem fakturę (sprawdzałem, to nie ja się pomyliłem) to coś co można gdzieś zgłosić? Paragon wystawiony, więc nie ma tu sprzedaży na czarno.

#podatki #biznes #prawo
  • 8
@Gr0szka Nie ma NIPu. Zamówienie brutto razem z kosztami dostawy przekracza 450zł (netto nie przekracza), ale mam chyha dwa paragony (jeden długi papier, ale wygląda jakby były nadrukowane dwa), jeden na towar, drugi na dostawę, ani jeden ani drugi nie przekracza 450zł.
@Goglez a masz jakiś dowód na to, że przy zakupie podałeś dane firmowe? Bo generalnie jeśli w momencie zakupu ich nie było to nie mają obowiązku poprawy i traktują tą sprzedaż jak dla osoby fizycznej. Jeśli natomiast podałeś dane firmowe to ewentualnie możesz postraszyć artykułem 62 KKS
@Goglez w takim razie spieprzyli i powinni poprawić. Pewnie olewają temat bo będą musieli skorygować miesiąc. Postrasz, że zgłosisz do US - to zwykle pomaga (nie wystawili faktury + mają nierzetelnie prowadzone księgi)