Wpis z mikrobloga

Kwaśniewski rzucił pomysłem, że rozsądnym wyjściem byłoby teraz ogłoszenie nowych wyborów bo z Dudą który wszystko wetuje to państwo nie będzie działać i w wyborach trzeba zdobyć dużą większość, żeby oddalać veta. Przy 460 posłach rząd musiałby mieć ich 276 by odrzucać veto. Obecnie koalicja ma ich 248. Dość optymistyczny sondaż IBRIS z ostatnich dni sugeruje, że opozycja zdobyłaby dodatkowe 14 głosów dochodząc do około 262 miejsc kosztem konfederacji. Nadal o kilkanaście za mało by ignorować prezydenta, ale powiedźcie co sądzicie o tym pomyśle? Wyszło by coś z tego czy raczej nie ma szans?

#polityka #ankieta #pytanie #sejm #neuropa #konfederacja #matematyka #kwasniewski #duda #bekazpisu #pis

Co myślisz o planie Kwaśniewskiego?

  • Nierealny, nie ma szans w tej chwili 56.3% (99)
  • Może być, ale byłby bardzo ryzykowny 36.4% (64)
  • Dobry plan, trzeba wprowadzić w życie 7.4% (13)

Oddanych głosów: 176

  • 11
  • Odpowiedz
@Kagernak: Not yet. Najpierw trzeba zakończyć usuwanie PiSu z mediów (pamiętajmy, że jeszcze w kolejce są najpopularniejsze dzienniki regionalne, które przejął Orlen - zobaczymy co zrobi Koalicja z tym fantem. Nie łudzę się, że szybko zreprywatyzują (jeśli w ogóle), ale przynajmniej usuną PiSowski śmieć).
  • Odpowiedz
@Kagernak: Oczywiście to ryzykowna opcja, ale chyba najlepsze wyjście, jeśli KO nie chce dogadać się z Dudą. Jeśli będzie to szło w tę stronę, co obecnie, to Duda po prostu skróci kadencję Sejmu, bo 1-2 lutego uzna, że nie uchwalono budżetu (jeśli nawet uda się przejść głosowania pomimo hardej obstrukcji, to zostaną podważone w związku z inbixem z Kamińskim i Wąsikiem).

Nie ma żadnej ścieżki do podważenia skrócenia kadencji Sejmu w
  • Odpowiedz
@galicjanin: Taką mam nadzieję.

Swoją drogą, bardzo dobrze, że Rzepę udało się zabezpieczyć przed PiS pod koniec 2021 - bo wcześniej wyraźnie zwracała się dupą w kierunku PiS jak Polsat, tylko mniej nachalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystarczy sobie przypomnieć nagrody "Prezesa Roku" i "Człowieka Roku" dla Obajtka, czy to ssanie Glapie z 2021 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WaveCreator - @galicjanin: Taką mam nadzieję.

Swoją drogą, bardzo dobrze, że Rzepę u...

źródło: ExUlTiYW8AU4-wG

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kagernak: a Kwaśniewski mówił kto ma to zrobić?

Bo jak Tusk, Hołownia-Kamysz i Czarzasty wyjdą i ogłoszą skrócenie kadencji sejmu, to wieszczę spadek liczby mandatów. Czemu? Ludzie poczują się oszukani i nie pójdą na wybory głosując na rząd.

Natomiast jeżeli miałoby to być z winy PiS-u, to uważam, że ten manewr mógłby się udać. Problem w tym, że neo-izba SN ogłosiła już ważność wyborów, a Konstytucja mówi, że budżet ma trafić
  • Odpowiedz
@Kagernak: W tym tempie samoorania pisu, Jaro zejdzie albo zostanie zamknięty w pokoju bez klamek w ciągu paru miesięcy. Później wojenki partyjne, przejście kilkudziesięciu posłów PiS do TD i KO i już jest większość Halinko.
  • Odpowiedz