Wpis z mikrobloga

#smartfon
#android
Czy aktualnie są jacyś producenci smartfonów z Androidem którzy udostępniają w sprzedaży oryginalne baterie do swoich smartfonów? (Albo chociaż oferują usługę wymiany w rozsądnej cenie tak jak Apple)
Tylko proszę nie chodzi mi tu o te "oryginalne" baterie z allegro, kiedyś na przykład normalnie Samsung sprzedawał na swojej oficjalnej stronie baterie do swoich smartfonów jak jeszcze były wymienne.
Zamienniki są dla mnie nieużywalne nawet te droższe, kiedyś testowałem polecane baterie "nohon" i bez porównania z oryginałem, po ok roku traciły sporo pojemności gdzie oryginał z reguły utrzymuje pojemność przez min 2lata.
Podobno na stronce magboss.pl są oryginalne baterie do różnych starszych modeli szczególnie do Xiaomi, jakieś leżaki magazynowe pewnie.
Chętnie kupiłbym smartfona od producenta który dba o dostępność części zamiennych do swoich smartfonów.
  • 4
@DomeN: widzę że mają też baterie do innych modeli, tylko w wersji "aftermarket", czyli zamienniki? Wiadomo skąd je mają, czy te zamienniki są w czymś lepsze niż te na allegro?