Wpis z mikrobloga

Prowadzę księgowość dewelopera. Ostatnio oddajemy inwestycje która była budowana 2 lata i mieszkania sprzedawane po dośc niskich cenach jak na wawe bo tylko 9k netto metr czylo okolice 10k brutto. Średnia cena budowy metra to 6,8k. Marża na poziomie 25%.
Inwestycja trwała 2 lata co daje około 12,5% rocznie.

Inflacji nie porównuje bo dla bogatych jest inna niż dla biedoty.
Cała budowa na kredyt.

Wydaje mi się że ciężko znaleźć branże w której nie musisz mieć żadnej renomy a twój produkt sprzedaje się jak świeże bułeczki osiągając przy tym wysoką marże bo na poziomie 25%.

#mieszkanie #nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@nudziarz123: No ogólnie średnia marża to około 28% a średni czas budowy to właśnie 2 lata dla całego rynku w 2021 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto dodać że ten deweloper co go prowadzę jest dość mały bo prowadzi jedynie 2 inwestycje jednocześnie. A przecież istnieją molochy które mają dużo lepsze ceny materiałów.

A tutaj aktualne dane
Marża brutto giełdowych deweloperów ze sprzedaży mieszkań za ostatnie cztery
  • Odpowiedz
  • 3
Projekt rozliczysz po 5 latach jak już się skończy rękojmia na te wszystkie fuszerki #!$%@? przez zamówione ekipy.


@PfefferWerfer: To mieli stare budowy na których jedynie jakieś pierdoły naprawiali. Na żadną z poprzednich inwestycji nie wydali więcej niż 50k w ramach rękojmi.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: bo wiesz budujemy za cudze pieniądze, które dostajemy na każdym etapie budowy. Na każdym z tych etapów mamy 25% marży, ale na sam koniec ta PROCENTOWA marze dzielimy przez liczbę lat trwania projektu - bo #!$%@? tak XD
Może lepiej podzielić przez liczbę lat istnienia spółki to procent wyjdzie jeszcze mniejszy i ludzie będą współczuć ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: myślałem, że na końcu dodasz informacje o tym, że deweloper wypowiedział umowę bo mu się nie opłaca po tej cenie i sprzedaje komuś innemu drożej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
myślałem, że na końcu dodasz informacje o tym, że deweloper wypowiedział umowę bo mu się nie opłaca po tej cenie i sprzedaje komuś innemu drożej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kill15you: Jedyne co zrobił po sprzedaży mieszkań to wziął samochód w leasing xd
  • Odpowiedz
  • 0
widzę profesjonalna księgowa analiza i wyliczenia xD coś jak ja w pierwszej pracy: jak mam 1,5k wypłaty to za rok będę miał 18k xD


@krucjan: Podałem na rok bo i tak zawsze pod marżami znajduje się ktoś kto dzieli to na lata inwestycji
  • Odpowiedz