Wpis z mikrobloga

Zajebiscie, 10 minutowa wizyta u neurologa za 270zl i tak naprawde nic sie nie dowiedziałem. Zaje*iscie.

Za 1h prawie 2000zl. Wiem, ze lekarze dlugo sie uczyli itp itd, ale czy to nie jest przesada?
Ch** tam, ja przełknę jakoś te 270zl, ale co ma powiedzieć ktoś dla kogo taka kwota to 10 procent pensji miesięcznej? Ale sie wkur*ilem.

#lekarz #zdrowie #zalesie #inflacja #pieniadze #lekarze #polska #podatki
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sprynek Nie, nie jest to przesada. 50-60% brutto jest dla lekarza. Jedna wizyta trwa 10 minut, inna 30. Średnio potrzeba ok. 15 minut na pacjenta i dokumentację. Zatem za godzinę lekarz ten dostanie na rękę ok. 450-500zł.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@semperfidelis
Rejestracja mowi ze 10min na pacjenta, spytalem bo mialem na 11:50 termin, a o 12 juz kolejny wchodzil. Ja wszedłem o punkt 11:50 i minalem sie z innym gościem.
  • Odpowiedz
Zajebiscie, 10 minutowa wizyta u neurologa za 270zl i tak naprawde nic sie nie dowiedziałem. Zaje*iscie.

Za 1h prawie 2000zl. Wiem, ze lekarze dlugo sie uczyli itp itd, ale czy to nie jest przesada?


@sprynek: a za 8h 16000. Bawimy się w mnożenie dalej? :)
  • Odpowiedz
Nie, nie jest to przesada. 50-60% brutto jest dla lekarza. Jedna wizyta trwa 10 minut, inna 30. Średnio potrzeba ok. 15 minut na pacjenta i dokumentację. Zatem za godzinę lekarz ten dostanie na rękę ok. 450-500zł.


@semperfidelis: ja ostatnio siedziałem prawie godzinę
  • Odpowiedz
Ch** tam, ja przełknę jakoś te 270zl, ale co ma powiedzieć ktoś dla kogo taka kwota to 10 procent pensji miesięcznej?


@sprynek: Niestety, moja wizyta ostatnio u gastrologa. 20 min czekania w kolejce, szybkie badanie max 12 min ,i 250zł poszło
  • Odpowiedz
@sprynek: średnie zarobki lekarzy w szpitalu powiatowym to 16k netto + prywatna praktyka ale ciągle mało, i będą ci wyciągać jakieś paski bez dodatków i udowadniać że mało zarabiają, 5-6k netto zarabiają lekarki w przychodni za 20h tygodniowo, 3 dni w tygodniu
  • Odpowiedz
@sprynek: 270 zł to tanio, w Krk to około 350zł/ za 10/15 minut u urologa, proktologa, chirurga. 90% społeczeństwa nie stać na taką wizytę. Lekarze i tak powiedzą, że zarabiają 5-6k na rękę bo im się ciągle te jedno 0 zapomina bo w rzeczywistości mają po 50-60k miesięcznie.
  • Odpowiedz