Wpis z mikrobloga

Mirki/mirabelki taki pomysł: dopisuję sobie do działalności nowe PKD umożliwiające mi świadczenie usług odśnieżania i zaraz po tym kupuję sobie na firmę quada z pługiem. Faktycznie żyję z czegoś innego ale coś tam komuś okazyjnie mogę odśnieżyć. Przejdzie to jeśli w perspektywie roku na quadzie za 30k nie zarobię nic, albo jakieś grosze? Quada chcę faktycznie kupić do odśnieżania ale bardziej swojej posesji, i do polatania sobie w lecie (absolutnie nie po lasach) Wyjaśnijcie mi czemu mój pomysł jest głupi:P
#dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #podatki
  • 7
  • Odpowiedz
@Kononienko: wiele osób tak robi
a czy to jest złe czy dobre? no czasami nikt się nie przyczepi a czasami sąsiad doniesie a czasami masz pecha i baba z urzędu się przydupcy do tego
  • Odpowiedz
Wyjaśnijcie mi czemu mój pomysł jest głupi:P


@Kononienko: Jeżeli jesteś na vatowcem to nic w tym głupiego.
Wszyscy tak robią kupują quady, kampery, remontują domy na zasadzie takiej że biuro przenoszą do innego pomieszczenia i tp.

Glupi jest jedynie ten co z tego nie korzysta.
  • Odpowiedz
@Kononienko: jeżeli chcesz 100% vatu odliczyć to spoko, w innym przypadku możesz sobie tego quada kupić tak po prostu, jako środek lokomocji

Ludzie kampery czy przyczepy kupują, bo niby będą wynajmować...
  • Odpowiedz
@Kononienko: kod PKD nie ma nic wspólnego z tym czy możesz coś odliczyć a na tym skupiłeś większość swojej wypowiedzi. Odliczać możesz, jeśli użyjesz tego do generowania przychodu. A że przychód mniejszy niż dochód, no cóż, nie zawsze w biznesie jest się na plus. Ale coś powinieneś odśnieżać.
  • Odpowiedz