Wpis z mikrobloga

dobrze że się wstrzymałem :) miałem brać gpdwin4 albo innego rog ally na ryzenie 7840u
ale właśnie intel z msi r-------i
https://videocardz.com/newz/msi-claw-gaming-handheld-leaked-features-intel-core-ultra-7-155h-with-arc-graphics-and-32gb-memory
Ultra 7 processor 155H ma 28 linij + wspiera pcie 5.0 x8 i kilka gen 4 aż się prosi o wyprowadzenie portem pcie 5.0 do kart graficznych.
mówicie że to długa droga aż format atx zostanie zastąpiony a to już się dzieje :)
#pcmasterrace #komputery #technologia #handheld
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mati1990: marketingowy bełkot tam jest i nic więcej xD
Wyjdzie kolejna gorąca, wyjąca cegła z żałosnym czasem pracy na baterii.

mówicie że to długa droga aż format atx zostanie zastąpiony a to już się dzieje :)


Tak tak, jak z Polską która od 30 lat dogania Zachód. Tylko każdy entuzjasta doganiania zapomina o jednej drobnej rzeczy: rozwój technologiczny nie stoi w miejscu i nie czeka na nikogo.
A miniaturyzacja kosztuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: muszą dobrze zaprojektować zasilanie, i tak by przy zasilaniu z powerbanku/sieci odcinał wewnętrzną baterię żeby jej nie doładowywał cały czas do 100%. Czemu skupiasz się tylko na wewnętrznym zasilaniu? wrzucasz powerbank do plecaka 2-3m kabla i lecisz z grami pół dnia :D

są już takie rzeczy tylko amd 7840u/extreme 1 wspiera tylko pcie gen 4 x4, działa ładnie ze słabszymi grafikami ale taki rtx 4080 no mocno jest obcięty.
mati1990 - @ReeceWithouterpoon:  muszą dobrze zaprojektować zasilanie, i tak by przy ...
  • Odpowiedz
@mati1990: dla mnie, użytkownika Nintendo, to jest żałosny potwór doktora Frankensteina. Albo to wszystko się będzie mieścić w handheldzie albo niech firmy z tym s---------ą na drzewo.
Od dokowania są laptopy a od wydajności desktopy, na tym siedzą całe gałęzie biznesu i jakieś kalkulatory dla entuzjastów to za mało na rewolucję.
Ni czas to ni miejsce. Ale ciekawie się patrzy jak nie M$ robi głupi falstart technologii przyszłości bo myśli,
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: ja patrzę przez pryzmat pieniądza :) switch jest tragicznym handheldem, dobry handheld około 5-7koła, lapek ze 2-3, pecet 15.
mi tam nie przeszkadza druciarstwo do póki działa, nie jestem aż tak wygodny żeby mi przeszkadzało kilka kabli jeżeli mogę przycebulić :D

handheld 7k
grafika 6k
mati1990 - @ReeceWithouterpoon: ja patrzę przez pryzmat pieniądza :) switch jest trag...
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: jak tam batman arkham, rdr2? :)
właśnie wypuszczenie pcie 5 x8 portem do egpu dałoby te 4k na zewnętrznym monitorze ale jednocześnie 720p /60fps średnie w trakcie grania mobilnego.
chciałem switcha ale jako zdalny terminal moonlight do kompa w domu - nie odpalać gier na nim tylko streamować, odpada lte w polsce to kupa gówna... do słuchania muzyki z lokalnego serwera da radę przy przemieszczaniu się ale już z
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990 wtf? Przecież ultra to spory zawód...

No oczywiście peryferia spoko ale ewentualnie tylko w spoczynku będzie Ci długo działać...

Wydajność samych rdzeni Redwood Cove oraz Crestmont przy ograniczonym limicie energetycznym jest raczej rozczarowująca. Tylko w nielicznych testach wydajności mogliśmy zaobserwować wzrost osiągów w porównaniu do takich procesorów jak Intel Core i7-1360P czy Core i7-1370P, pracujących na podobnych limitach energetycznych. Jednak w zdecydowanej większości, układy Meteor Lake dalej przegrywają z konkurencyjnymi
  • Odpowiedz