Wpis z mikrobloga

@Zoyav: dzięki! chyba chodzi o limit rozmiaru tego na czym rysuję zdjęcia, pomyślę jak to obejść (możesz spróbować dodać 2 zdjęcia i ułożyć je w jednym wierszu - powinno zadziałać)

przy okazji, chcesz żeby te obrazki były zachowane w pełnej rozdzielczości czy mogą być pomniejszone na kolażu? między zdjęciami jest przerwa, która obecnie będzie wypełniona przezroczystym kolorem, taka opcja jest ok czy chcesz mieć możliwość wyboru tła?
important_sample - @Zoyav: dzięki! chyba chodzi o limit rozmiaru tego na czym rysuję ...

źródło: Screenshot_20240107_161915_Chrome

Pobierz
@Zoyav: chyba już powinno działać. przy okazji dodałem wybór koloru tła i generowanie nazwy z timestampem (np. collage_20240107_231610.png żeby się stare pliki nie nadpisywały). po kliknięciu generate trzeba trochę poczekać. moim zdaniem dobrze byłoby jeszcze pomniejszać te obrazki przed robieniem z nich kolażu, bo niepraktycznie duże obrazy się robią w przeciwnym razie. daj znać czy działa jak trzeba
dzięki! przy okazji, chcesz żeby te obrazki były zachowane w pełnej rozdzielczości czy mogą być pomniejszone na kolażu?

@important_sample wolałabym żeby były w pełnej rozdzielczości, ale jak się nie da to trudno
@Zoyav: () po kliknięciu generate na dole powinien być status; jak się zmieni na "done" to niżej powinien być podgląd i przycisk do zapisania obrazku w pełnym rozmiarze. jak coś pójdzie nie tak podczas generowania, to zamiast done powinien być komunikat o błędzie

zobacz może czy to w ogóle u Ciebie działa na 1-2 obrazkach. przy dużej liczbie dużych obrazków to zajmuje nawet kilka sekund i pewnie
important_sample - @Zoyav: (╥﹏╥) po kliknięciu generate na dole powinien być status; ...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-01-08 06-57-47

Pobierz
@Zoyav: wygląda na to, że to działa ale przeglądarka na iOS ma dziwny limit rozmiaru tego elementu za pomocą którego robiony jest kolaż (pic rel). myślałem że dotyczy on tylko obrazków które są wyświetlane, ale tak nie jest

sprawdzałem i nie tylko u Ciebie to się tak zachowuje, ale na iOS w ogóle.

póki co opcje są takie:
1. robić małe kolaże (może dodam opcję skalowania zdjęć jak mi się będzie
important_sample - @Zoyav: wygląda na to, że to działa ale przeglądarka na iOS ma dzi...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-01-08 21-27-04

Pobierz
@Zoyav: wygląda na to, że wszystkie przeglądarki na ios korzystają z WebKita, który ma ten limit rozmiaru. chyba będzie działać na obrazkach o polu mniejszym niż 16 777 216 pikseli xd

jak masz komputer z windowsem albo linuxem to też powinno działać, nawet dla większych obrazków
@Zoyav: dodałem opcję skalowania. jak wrzucisz zdjęcia w rozdzielczości mniej więcej 2000x2000 to przy skali 0.5 teoretycznie powinno się zmieścić 16 obrazków a i tak wszystko będzie ładnie widać. po co komu takie duże obrazki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak kiedyś znajdę rozwiązanie jak obejść ten limit rozmiaru to dam znać, póki co nic więcej nie poradzę, bo to nie moja wina. że iOS jest specyficzny
@Zoyav: spoko ^^ te linki działają tylko u Ciebie, żeby pobrać obrazek w pełnej rozdzielczości - potem wygasają jak coś. jak chcesz komuś udostępnić to musisz pobrać i wysłać tak jak inne obrazki

wyrzucę te logi skoro działa już wystarczająco dobrze, żeby nie szpeciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zoyav: dzięki i polecam się na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°) też mnie dziwi, że nie udało mi się znaleźć prostego narzędzia do tego

obrazki układają się od góry do dołu, od lewej do prawej w takiej kolejności jak na tej liście z nazwami plików. niestety jak się wrzuca kilka zdjec na raz to dodadzą się w kolejności losowej (zależy który obrazek się wcześniej wczyta) dlatego obecnie