Wpis z mikrobloga

@Zoyav: czy obrazki mają być wyjściowo optymalnie upakowane i ułożone w jakiś estetyczny sposób, np. żeby krawędzie obrazków były równe (coś jak tutaj: https://martin-oehm.de/data/layout.html ) czy wystarczy żeby się ułożyły w taki sposób, że liczba kolumn/wierszy będzie zgodna z życzeniem (pic rel)?

i jak rozumiem na wejściu apki jest zestaw zdjęć o dowolnych rozmiarach i proporcjach + ew. docelowa liczba kolumn/wierszy?
Pobierz important_sample - @Zoyav: czy obrazki mają być wyjściowo optymalnie upakowane i ułoż...
źródło: test
@Zoyav: o, to wydaje się bardzo łatwe, jeśli wszystkie obrazki są tego samego rozmiaru.

ImageMagick najwyraźniej rzeczywiście tak potrafi:

montage image1.png ... imageN.jpg -geometry +10+10 -tile x2 output.png
(źródło)

Dosyć nieprzyjazne narzędzie dla przeciętnych użytkowników, bo to aplikacja konsolowa, ale dla tego jednego usecase'u da się przyzwyczaić jak bardzo Ci zależy. Powinno działać też na Windowsie i MacOS. Wystarczy dodać ścieżkę do katalogu z programem do zmiennej środowiskowej PATH, stworzyć katalog
@Zoyav: Na telefonie ta strona wygląda tragicznie XD Przetestowałem to u siebie na PC i przed chwilą na telefonie (Android) i działało () Po kliknięciu 'Generate' w tej ramce powinien być podgląd kolażu, który zapisze się w pełnej rozdzielczości po kliknięciu 'Save'.

Czy nazwy i rozmiary plików się zgadzają? Może za dużo plików wybrałaś i się wywaliło XD (to coś nie skaluje tych obrazków, więc jak wybierzesz