Wpis z mikrobloga

Hejo Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy ktoś z was może podzielić się wiedzą na temat kosztów utrzymania AR Stelvio/Giulia, z wykluczeniem paliwa i ubezpieczenia?

Z budżetem do 50k EUR w grę wchodzi nowy egzemplarz lub 1-2 letni, więc też nie spodziewam się na początku sensacji.

Będę przesiadał się z Giulietty, która jest stosunkowo tania w utrzymaniu, więc bardzo proszę o kilka słów, jeżeli macie już jakieś doświadczenia pozytywne lub negatywne. Dzięki!

#motoryzacja #alfaromeo
  • 23
  • Odpowiedz
  • 2
@walokid: nie wiem, nie mam ochoty na sprawdzanie Audi i wizualnie nie za bardzo przypada mi do gustu. Jestem zadowolony z AR i chciałbym kontynuować te przygodę w świeższym modelu.
  • Odpowiedz
@walokid

@kimunyest95: sorki że nie na temat ale dlaczego nie audi? Rozważam zakup a4b9 bo mam jakiś syndrom sztokholmski w stosunku do tej marki i próbuję się wyleczyć

Ja rozważałem, ale jak wsiadłem do A4 w salonie to mi się odechciało. Trzeba dopłacić z 80k, żeby nie było odpychające w środku.
Pomijam już, że A4 w benzynie zdaje się już nie dostanie lifta w środku i zostaje ten paskudny
  • Odpowiedz
@kimunyest95: auto jest po drugim lifcie, większość bolączek została wyeliminowana, do tego masz 5 lat gwarancji wiec poza paliwem i ubezpieczeniem to nie bardzo jest tam na co wydawać. Bierz i się nie zastanawiaj!
  • Odpowiedz
@kimunyest95: Mam od ponad 2 lat Stelvio. Pytaj o co chcesz.

Auto kupione nowe z gwarancją.
Przez te 2 lata:
- wymieniony został moduł otwierania bagażnika, bo czasem nie otwierała się klapa (wymieniony za darmo w ramach gwarancji)

Poza tym wszystko elegancko! Polecam z całego serca.
  • Odpowiedz
  • 0
@DostojnyFutrzak: planuje szwędaczkę na wiosnę, więc na spokojnie. Rozważam albo zakup nowego egzemplarza z rabatem (moja firma ma partnerstwo z dealerem) lub maksymalnie dwuletniej wersji jeżeli byłaby to Veloce. Wielkie dzięki za podzielenie się wiedzą.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: Widzę, że nie złapało daty, to ceny jakoś z marca i czerwca 2023. Jak na auto za 200k+ i serwis w aso to nie sa jakieś spore koszta. Za maserati trzeba liczyć x3 i więcej. Eksploatacje typu klocki zrobisz max 1x w trakcie posiadania auta i to tez sa niespecjalne koszty przy tego typu aucie
  • Odpowiedz
  • 0
@DostojnyFutrzak: Grecale jest ładne, ale mnie nie stać, więc odpada i to są już koszty na poziomie Porsche. Przy przebiegu głównie autostradowym u mnie, to klocki i tarcze w Giulietta mam w bdb stanie po blisko 3 latach.
  • Odpowiedz