Wpis z mikrobloga

aa takie rzeczy. zrób panierkę z wymieszanej bułki tartej zmieszanej z przyprawą do gyrosa. zajebistość. jak nie to popróbuj z obtoczeniem w sezamowo bułkowej panierce, a przypraw wcześniej papryką ostrą i słodką, majerankiem albo idź w stronę curry :D
@AlfPaczino: Wczoraj zrobiłem takie coś. Marynata: sok z połowy cytryny + łyżka miodu + zgnieciony ząbek czosnku + sól + pieprz + trochę papryki + zioła prowansalskie. Do lodówki na godzinkę, niech się potapla. Następnie włożyłem do folii, polałem jeszcze sosem i do piekarnika. Pod koniec pieczenia warto otworzyć folię i włączyć termoobieg.
@AlfPaczino: Ewentualnie pokrój je na kawałki, obtocz w jajku i panierce z bułki tartej i sezamu (sam sezam będzie się odklejał), z dodatkami jakiejś bazylii, oregano, czy ziół prowansalskich.
@AlfPaczino: polecam tez marynatę z musztardy (ostrej, np. Dijon), pieprzu Cayenne bądź Tabasco i miodu. Piersi obtaczasz w marynarce, wsadzasz na jakiś czas do lodówki. Następnie obsypujesz bułką tartą i pieczesz bądź smażysz. Jak nie ma czasu to nie marnuj, tylko obtocz w musztardzie z przyprawami, bułce i do piekarnika.