Wpis z mikrobloga

@diler_biedy: Dla mnie istotny, za brak światłowodu dałbym mniej - już mieszkałem na zadupiu z mobilnym i wiem z czym to się wiąże ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale też nie wybudowałbym się na 10a skrawku w centrum zabudowanej wsi, w mieście wszędzie praktycznie jest światłowód.

@HINI Odpadną ci wszystkie kuce na pracy zdalnej, bo tam bez kabla jak bez ręki.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: W małopolsce w każdym zadupiu nawet kilka km od centrum wsi porobione są światłowody z racji, że kiedys dofinansowania jakieś były. Serio xD wieś 150 mieszkańców, na około pola lasy, a w środku pól światłowód na słupie :D to akurat plus mieszkania w Małopolsce.
  • Odpowiedz
@fff112: To nawet nie chodzi o Małopolskę a ogólnie południową Polskę - Polska nie dzieli się aż tak bardzo na wschód-zachód pod względem zamożności, a raczej na północ-południe pod względem gęstości zaludnienia. Tam gdzie gęstość wysoka to jest wszystko - światłowody, wodociągi, kanalizacja, praca, komunikacja publiczna i drogi. Tam gdzie jest niska to masz biedę, studnie, internet mobilny, szamba i brak komunikacji publicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°
PfefferWerfer - @fff112: To nawet nie chodzi o Małopolskę a ogólnie południową Polskę...

źródło: DcDGwxiXcAEZJf0

Pobierz
  • Odpowiedz
kwestia lat i prawie wszędzie będzie światełko dociągnięte, nie będzie to element różnicujący nieruchomości.


@bdg-bro: Nie będzie tak ze względu na polski chaos przestrzenny. W Holandii, UK czy Niemczech masz planowanie i strefy zabudowy, u nas masz stawianie się pośrodku ojcowizny i parcelację. W takich warunkach dociąganie usług wspólnych jest w wielu przypadkach nieopłacalne.
PfefferWerfer - >kwestia lat i prawie wszędzie będzie światełko dociągnięte, nie będz...

źródło: id,19616

Pobierz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: "Polski ład przestrzenny" nie jest przeszkodą, parcie Państwa na cyfryzację i dostęp do usług jest ogromne. widziałem jak do wielu ludzi doprowadzono światłowód, którzy mieszkają w głębokich polach, w wioskach z jeszcze bardziej rozstrzelaną zabudową. Lecą w takie miejsca przeważnie przy wykorzystaniu infrastruktury elektroenergetycznej nn/SN. W moim obszarze Nokia i NEXERA prowadziły ten program.
  • Odpowiedz
@bdg-bro:

Najlepiej sytuacja wygląda w województwach: podkarpackim (76,59 proc.), śląskim (74,06 proc) i małopolskim (73,69 proc.), gdzie sieć światłowodowa jest dostępna w ok. ¾ mieszkań. W czterech województwach (warmińsko-mazurskie, lubuskie, pomorskie i zachodniopomorskie) natomiast dostępu do światłowodu nie ma jeszcze ponad połowa mieszkań.


Znowu rozbija się o gęstość zaludnienia - w Polsce południowej masz prawie wszędzie, na północy co drugi lokal nie ma i nie będzie miał
  • Odpowiedz