Wpis z mikrobloga

Mirki,

Nowy rok przywitał mnie wszczęciem postępowania w sprawie ustalenia wysokości podatków za nieruchy, bo zapomniałem złożyć wcześniej xd.
Dostałem w załączniku dokument IN-1 z wpisanymi wartościami (zgadzają się z tymi, które dostałem od poprzedniego właściciela) No i jest pytanie o grunty, mam przedmiot opodatkowania:

BUDYNKI LUB ICH CZĘŚCI POZOSTAŁE, W TYM ZAJĘTE NA PROWADZENIE ODPŁATNEJ STATUTOWEJ DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO PRZEZ ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO

i tam mam ok 30m2, stawka za m2 to aż 9zł, stanowi to 3/4 całego podatku i pytanie, czy tak ma być czy poprzedni właściciel coś skopał, bo 400zł na rok to trochę sporo... Wiem, że może będzie ciężko mi pomóc, ale to zwykłe mieszkanie w bloku, czy też tak macie?

#nieruchomosci #podatki #mieszkanie #pytanie #kiciochpyta #kredythipoteczny

Pozdrowienia i szczęśliwego nowego :)
  • 9
  • Odpowiedz
@SowaZ: xD jak to wyglądało? Dostałeś jakieś wezwanie na piśmie? W sumie chyba dość często ludzie zapominają o tym podatku, a formularz trzeba chyba złożyć do 14dni po podpisaniu aktu końcowego. Niestety nie pomogę z wypełnieniem, kompletnie nieintuicyjne i podupcone/nieustandaryzowane
  • Odpowiedz
@SowaZ Za 50 m miałam do zapłaty jakieś ok. 50 zł na rok, może masz doliczone jeszcze te jakieś dodatkowe podatki od gruntu etc?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215: Tak przyszedł list polecony na adres zameldowania, lub ten z aktu (taki sam)

@muguet No właśnie mam, samo mieszkanie to mam ok 60m2 i 1zł za m2 (BUDYNKI MIESZKALNE, LUB ICH CZĘŚCI)

Mieszkanie ma ok 60 m2

Mam też:

GRUNTY POZOSTAŁE W TYM ZAJĘTE NA PROWADZENIE ODPŁATNEJ STSTUTOWEJ DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO PRZEZ ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO ok. 40M stawka0,61ZŁ ZA m2

Ale to wszystko #!$%@?, przy tym pierwszego wpisu
  • Odpowiedz
Ja składałam w tym roku wniosek in-1 i ogólnie to tam właściciel podaje tylko metraż (jeśli to blok to metry mieszkania + metraż części wspólnej). Urząd gminy sam przelicza stawki dla danej pozycji.

We wniosku DN-1 się wypełnia stawki, ale to jest w przypadku nieruchomości dla osób prawnych (przypadkiem najpierw zaczęłam wypełniać zły wniosek i mnie babeczka z urzędu poinformowała, że w przypadku osób fizycznych to oni przypisują stawki). Ja wniosek składałam
  • Odpowiedz
  • 0
@karokrakow: Tylko pytanie brzmi jak podać ten metraż i w jaką rubrykę wpisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nikt mnie tego w szkole nie uczył, ale trudno

Ogólnie pytanie, czy jako właściciele zwykłych mieszkań w blokach macie coś wpisane w rubrykę 51 i 53. Może poprzedni właściciel coś prowadził i miał wpisane w tą działalność statutową, nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
@SowaZ w kwestii wypełnienia papierów wszystko mi dyktowała pani w urzędzie, zwykły śmiertelnik nie daje rady z tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Już doszedłem skąd mam wpisaną tą rubrykę. Czy ma ktoś z was garaż? Metraż (31m2) jaki mam tam wpisany to udział w nieruchomości garażowej (sam garaż ma 16m2). Pytanie, czy tak powinno być, czy poprzednik prowadził tam działalność

No nic chyba trzeba dzwonić do baby xd
  • Odpowiedz