Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Dzień jak co dzień, dzień po dniu. Wciąż się dzieje życia cud, a potwierdzenia nowej beki brak xD

Deweloperzy muszą mieć niezły mindfuck teraz - planowali podnosic ceny od stycznia, a teraz rozkmniają czy nie obniżyć i sprzedać cokolwiek zanim będzie oficjalne potwierdzenie, że beki nie ma i nie bedzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 24
@forfiterex: te #!$%@? i tak operują na złodziejskiej marży, mam nadzieje że żadnej beki nie będzie bo nie jest ona potrzebna albo dadzą limit 12k warszawa i ani grosza więcej

ale co potopili ludzi w tym roku to ich ze 100k zakredytowanych po same jajca no ale u nas tradycja nabijania ludzi w butelke jeżeli chodzi o nieruchomości jest długa i ma się dobrze :)
planowali podnosic ceny od stycznia

@forfiterex: gorzej... nie czekali na styczeń. Podnosili co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

aczkolwiek wątpię, by nie było jakiejś formy beki. Hetman dostał zachętę, więc coś będzie. Może dolewka do tych ~100k wniosków już złożonych, bo one już z budżetu na 2025 by musiały jechać :))
a potwierdzenia nowej beki brak xD

@forfiterex: A miało być jakieś potwierdzenie? Słyszałem tylko o BK0%, ale dopiero od 2025, bo na 2024 budżet już wykorzystany (a nawet przekroczony).
@Yuri_Yslin: obstawiam, że nie będzie. Jest opcja, że temat przemilczą, albo oficjalnie przyznają, że strony popytowej dotować nie będą, a jedynie jakieś ułatwienia w wydawaniu zgód na budowy, przekształceń terenów itp. Ewentualnie mieszkania socjalne, na najem itp od lewicy. Ciekaw natomiast jestem jak dlugo deweloperzy będą robić dobrą minę do złej gry. W pierwszej polowie roku kupiłem duże mieszkanie za prawie bańkę, deweloper twardo twierdzil, ze nie ma za wiele pola
Ciekaw natomiast jestem jak dlugo deweloperzy będą robić dobrą minę do złej gry.

@forfiterex: Max trochę ponad 1 kwartał, bo się trzeba akcjonariuszom spowiadać z poziomów sprzedaży. Ostatnio też to było tak 4-5 miesięcy i miękły rury.
@mickpl: tylko jak szybko będzie widać konkretne spadki m2, bo po kwartale zrobią pewnie promkę na garaż, ale nadal placenie 15-17k za m2 w tym kraju z kartonu to jakiś ponury żart

@kaczafi8: tak, miejsce Budy jest w pierdlu, zaraz obok tego cwaniaczka-lobbysty Narkuna. W sumie mam nadzieję, że ten imbecyl odwali coś głupiego w siedzibie TVP albo PAP, że go wezmą za ten głupi ryj i wsadzą do paki
tylko jak szybko będzie widać konkretne spadki m2, bo po kwartale zrobią pewnie promkę na garaż

@forfiterex: Ja to liczę jako spadki. Przecież ważne ile dajesz dewowi do łapy, a nie jak to w cenniku wygląda XD Garaże gratis na początek to taki klasyk.
W pierwszej polowie roku kupiłem duże mieszkanie za prawie bańkę, deweloper twardo twierdzil, ze nie ma za wiele pola do negocjacji, bo kolejka chetnych, a mieszkania od początku schodzą im jak ciepłe bułeczki.

@forfiterex: To ja takie chciałem własnie kupić, cena 1,1 melona z garażem za marne 65 metrów, na razie spasowałem bo cenę uważam za chorą, ale co tu się łudzić, na pewno zaraz jakiś napalony boomer przygna z kasą...
@mickpl: wiem tylko narracja naganiaczy nadal się trzyma: "mieszkania nie tanieją!"

A wiele osób w narodzie w to uwierzy, bo naród jednak głupi (co dobitnie pokazały ostatnie lata)
Ostatnio też to było tak 4-5 miesięcy i miękły rury.

@mickpl: Cały 2022 sprzedaż leżała i kwiczała a rury im miękły dopiero w okolicach lutego - marca 2023. Także na spadki możemy poczekać do połowy 2025, a wtedy wjedzie już dosypana bk2% lub bk0%. Niestety jest to całkowicie realny scenariusz.
tak, tez nie szkoda mi tych skunksów. Te szmaty deweloperskie zasługują na wolny rynek i rozwalenie sobie glupiego ryja w końcu. Chciwość z 2023 będzie ich gwoździem do trumny w 2024

@forfiterex: myślę, że ci podwyższą ze 30% zamiast 20% xD
@WielkiPowrut88: nie, w 2022 promek było sporo - tylko właśnie garaże komórki, "specjalne oferty" jak się zadzwonilo itp. Niby spoko, ale ja wolabym widzieć raporty NBP -5%, -10%, -15% - wtedy deweloperskim fajom szybciej mięknie rura i narracja o tudemun się sypie - co powoduje panikę i jeszcze większe spadki
@forfiterex: Niestety nie spotkałem się z tymi super promo. W mojej wichurze nowe deweloperskie stały wtedy cały czas po 6300/m, niestety same duże, #!$%@? układy zostały (63m dwupokojowe z aneksem) i nic nie chcieli zejść. Teraz deweloper odpalił nowy blok i ceny już 10/11k za metr.