Wpis z mikrobloga

#apple #macbook

Pytanie do ekspertów, czy zwyczajnemu zjadaczowi chleba pracującemu czasem w trybie HomeOffice i normalnie używającym laptopa do codziennych multimediów typu yt, wykop jest jakikolwiek sens przesiadać się na MacBooka air m1?
  • 11
@octopussy8: Jak nie grasz w gry to polecam. Mam konkuter z widnowsem i maczka do pracy - wygoda ogromna, potezna moc - no moim zdaniem z lapków jak wyłapiesz na promocji AIR to król opłacalności jest.

Czy opyla się przesiadać? To pytanie z czego się będziesz przesiadał ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak z jakiegoś high-endowego customa od Alienware to pewnie nie, ale jak z jakiegoś poleasgingowego Della
@twoj_starrry pracuje na hp elitebook 845 g7, bardzo przyjemne urządzenie niemniej trochę kusi zobaczyć chociaż jak to wygląda w innej stajni. Druga sprawa że m1 2020 mogę mieć nówkę za 3600 cebulionow około, także jeśli to highendowy sprzęt to mam go w cenie takiego hp-ka
niemniej trochę kusi zobaczyć chociaż jak to wygląda w innej stajni


@octopussy8: To sobie wgraj Linuksa z wyglądem Maca. Zaoszczędzisz i sam ocenisz. Możesz też wgrać Hackintosha, w sensie dla modelu 840 był, nie wiem czy pójdzie na 845
@octopussy8: MacOS to Unix, a Linux to system Uniksopodobny. Ogólnie to bardzo upośledzony system, jednakże to czym nadrabia to tym, że działa na wąskiej ilości sprzętu (dlatego Hackintoshe to duży problem) i nie rozwija się dynamicznie w kierunkach backendowych, że tak powiem, a frontendowych (czyli ma być dużo widocznego, a te ukryte rzeczy, jak optymalizacje to na dalszy plan schodzą)