Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja nie rozumiem zachwytu nad Ray Tracingiem? O ile technologie takie jak DLLS to złoto (acz szkoda, że nadużywane przez twórców do optymalizacji gier), to w przypadku RT serio w wielu przypadkach płacimy 20-30 klatkami w zamian za minimalnie lepszy obrazek i to też tylko w momentach szczególnie nietypowo oświetlonych. Jak dla mnie ta technologia jest kompletnie pozbawiona sensu i nie widzę w niej przyszłości, ani to znacząco nie poprawia jakości gier, a zdecydowanie mocniej obciążą kartę graficzną, po co i na co to komu? A aż ze dwie godziny straciłem na oglądaniu porównań RT vs Ultra i okej, no jest minimalnie ładniej, ale nie takim kosztem

#gry #kiciochpyta #pcmasterrace
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przyszłość jest tylko imo problem w tym że jest technologia ale sprzęt jeszcze niedomaga, pozdrawiam tych którzy się nabrali na RTX w serii kart nvidia 20xx XD
  • Odpowiedz
@iErdo RT jest obecnie w powijakach, pamiętaj że liczba rdzeni do obsługi RT cały czas będzie rosła i niedługo będzie do udźwignięcia na naprawdę bieda sprzęcie tak jak PhysX
  • Odpowiedz
@iErdo Różnica w cyberpunku między ultra vs raytracing vs pathtracing jest w c--j duża. Jak ktoś tego nie widzi to sory, ale jest ślepy.

Poza tym to nowa technologia, więc nie dziwne, że na razie wydajność znaczącą spada.

Jak dla mnie to zajebista sprawa, podoba mi się w c--j.
  • Odpowiedz
@iErdo: DLSS, FSR i ten intelowski to rak i wymówka twórców by gier nie optymalizować. Masz kartę ze średniej półki, 12GB VRAM i nie takie złe zegary? No sorki, w nowych grach na średnich ustawieniach w 1080p o stabilności możesz pomarzyć, włącz sobie DLSS albo FSR, r---------i grafikę nawet w ustawieniach na jakość, ale dzięki temu my nie musimy gry optymalizować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@login4znaki: można też bez RT ogarnąć dobrze i nie trzeba mieć pokazu slajdów w wyższych rozdzielczościach.
Dla mnie RT nie istnieje bo przy 4k (120hz) zawsze brakuje wydajności i to jest pierwsza rzecz do w-------a.
  • Odpowiedz
@franaa: Co? Powiesz niby, że twórcy optymalizują gry? I wcale nie zrzucają roboty na utrzymanie sensownej liczby klatek na kartach średniego szczebla na technologie generowania i upscallingu z niższych rozdziałek? XD
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: Oczywiście, że tak jest. I musisz się liczyć z tym, że już tak będzie. Co wcale nie oznacza czegoś złego, bo już w tym momencie te technologie pozwalają grać w przyzwoitych ustawieniach na słabszych sprzętach. Albo na mocniejszych przy dużo niższym zużyciu energii.
  • Odpowiedz
@franaa: Jakby tylko grafiki nie r-----------y ¯\(ツ)/¯ W nowym avatarze w 1080p nie idzie na średnich utrzymać 60fps z kartą z rekomendowanych. I potrzebny jest FSR, który r---------a grafikę dookoła niektórych elementów interfejsu do pikseli wielkości centymetra. Dlatego te technologie to rak, bo zamiast optymalizować, to włącz sobie fsr, dlss albo kup 4090, które może, a może nie ci spali kompa. Po prostu nas ruchają na kasę. Bo optymalizacja kosztuje.
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: Proszę cię, przestań takie kocopoły bredzić. 4k dlss jakość, żadnych pikseli czy upośledzen grafiki nie widzę, obraz elegancki zero artefaktów. 80-90 fps, w r---------u nie spada poniżej 65. A karta bierze 156w peaku na 0.9v. 4070ti btw.
franaa - @XanderPLXE: Proszę cię, przestań takie kocopoły bredzić. 4k dlss jakość, ża...

źródło: IMG_20231227_152856

Pobierz
  • Odpowiedz
@franaa: No a ja mam 1080p FSR na jakość i widzę r-----------ą grafikę ¯\(ツ)/¯
Do tego nie w-----a cię to? W-------ś 5k na kartę i musisz korzystać z technologii generowania klatek, bo twórcy mają cię w dupie i nie chce im się optymalizować, bo jest taniej, ale cenę podnieśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nazywasz moje doświadczenia kocopołami i podajesz jako kontrargument dowód anegdotyczny, że akurat u
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: To jest 65 calowy TV 4k, a za kartę dałem 3400 xD I nie, nie w-----a mnie to bo gra wygląda i chodzi świetnie. A twój problem tkwi w graniu w 1080p, bo wtedy grę Ci skaluje z 480. I możesz się kłócić ze mną, ja jestem szczęśliwy, komp z--------a i się nie grzeje, a tej twojej mitycznej utraty jakości jakoś specjalnie nie widzę.
  • Odpowiedz