Wpis z mikrobloga

Uprawia ktoś z was winogrona?
Dobrze rozumiem że odmiany przerobowe od deserowych różnią się tym że w przerobowej będę miał pod skórka bardzo "wodnisty" miazsz z którego łatwo będzie uzyskać sok a w deserowej bardziej zwarty tak że np można przekroić winogrono np do dekoracji tortu i nic nie będzie wyciekać?

#ogrodnictwo #sadownictwo #owoce #rolnictwo
  • 27
@ZielonaOdnowa: jak masz kilka drutów łatwiej jest prowadzić i przycinać krzewy jak są w pełni wegetacji. Bo chcąc zachować zdrowotność i nie mieć chorób grzybowych trzeba obcinać pasierby i ogławiać
@Pesa_elf: a, to trochę jednak ten płot za niski, a szkoda bo już myślałem że zrobię taka zielona ścianę. Dobra muszę jeszcze pomyśleć, w sumie tu jest typową winnica a ja nie wymagam żeby mi to plonowalo jak w uprawie profesjonalnej. Może czymś nadbuduje? Dużo mam myślenia, jak będę miał jakieś wątpliwości to się odezwę podpytać, na razie dzięki wielkie za pomoc.
@Pesa_elf: myślisz że gdybym napisał poprostu do Pana Tadeusza którego sadzonki polecasz że chciałbym za 200-300 zł żeby zrobił mi paczkę sadzonek z doborem po 2 krzewy różnych odmian to dałoby się to w ten sposób ogarnąć? Ile takie sadzonki u niego wogole kosztują? Bo na jakimś bazarku wyświetlają się z jego winnicy po 15pln a to taniej niż na allegro.