Wpis z mikrobloga

Na stronie internetowej mam zrobione dodawanie zdjęć. Przy dodawaniu zdjęć tworzony jest katalog, gdzie są zapisywane zdjęcia. Przeniosłem stronę na inny serwer i mam błąd: PHP warning mkdir(): Permission denied. czy zwykłe: chmod 777 -R nazwa_katalogu jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej to zrobić w inny sposób?

#linux #debian #serwery #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Ok. ps aux | grep httpd zwróciło mi tylko grupę root. ps aux | grep apache, zwróciło root i www-data. Później ustawiłem chown grupie www-data, dałem chmod i zadziałało.

Dziękuje jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@Sewci0: To pierwszy serwer jaki konfiguruję, więc robię błędy.

Mam napisać jakiś skrypt, który uruchomi apach jako inny użytkownik czy wystarczy zalogować się przez SSH jako inny użytkownik i uruchomić apach?
  • Odpowiedz
@mariecziek: nie wiem co to za system, wyłącz apache. sprawdź czy masz jakieś jego instancje działające. jeśli nie ma (czyli będzie tylko grep apache) możesz włączyć na nowo...

Twój apache działa na www-data, co jest ok. ale pierwszy ma "root" - co jest źle, ale nie wiem czemu...
  • Odpowiedz
@grzemach: Mam ten proces.

Chyba wiem, gdzie robię błąd. Jestem zalogowany jako root i uruchamiam: service apache2 start, więc proces i jest uruchamiany na roocie. Muszę więc dowiedzieć się jak zalogować się jako www-data i uruchomić apacha. Chyba tutaj robiłem błąd i dlatego zawsze root miał uruchomionego apacha.
  • Odpowiedz