Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@kimikini ?? Może jak ktoś postawi naprawdę fajny całoroczny domek, pusta działka, która nigdy nie będzie twoja powyżej 20k to dla mnie odklejka
  • Odpowiedz
@Metylo: mam Roda w Warszawie, sam kupowalem 400m po 15k(w 2017) . ale na moim rodzie to teraz jak jest jakas dzialka na sprzedaz- a jest rzadko bo to nieduzy ogrod to licytacje za 300m dzialke z domkiem do wyburzenia startuja od 80k.
Ja w swoja dzialke i domek wlozylem z 80k, mam normalna kuchnie ze zmywarka i lazienke. trawa z rolki , plac zabaw i mini boisko z bramkami 3x2.
  • Odpowiedz
  • 2
@Metylo sam mam działkę ROD którą mam po babci i nie ma wolnych działek od 2020 od pandemii a ceny skoczyły jeszcze bardziej jak Ukraińcy przyjechali

Teraz żeby kupić ROD to u mnie z 50k najmniej a jeszcze w 2016 były po 3-5k i nikt nie chciał
  • Odpowiedz
400m po 15k(w 2017)

@borjaki: Ze mnie się śmiali jak dałem jakoś w 2015 za 500 metrów 1200 zł. Z murowanym domkiem i zajebistym zadrzewieniem. Teraz się żaden nie śmieje.
  • Odpowiedz
@Miziorex: ocxywiscie ze mam :). tak jak wiekszosc dzialek na ogrodzie. przepisy w wielu kwestiach sa martwe lub do interpretacji przez zarzad, a zarzad to przeciez dzialkowicze ktorzy pod gorke sami sobie robic nie beda. na moim rodzie jest kilka taki chalup ze przepisowych 35m2 to z pewnoscia nie trzymaja i tez nikt problemu nie robi. Wg przepisow mieszkac tez nie mozna a sa tacy co caly sezon letni tam mieszkaja.
  • Odpowiedz
@borjaki: no jak w wawie to wątpie że 150k bo teraz po nowelizacji prawa prędzej czy później rody pójdą do likwidacji a przynajmniej istnieje taka groźba. w mieście brak terenów pod zabudowę więc ciężko przekładać interes ludzi którzy to dzierżawią nad dziesiątki tysiecy tych którzy mogliby tam zamieszkać
  • Odpowiedz
@Miziorex: no ja mam tak zlokalizowana dzialke ze nie bylo tez problemu zeby wiechala grucha z betonem pod wylewke. zrobilem prawilna wylewke 20cm pod domek :).takze male szambiarka to na luzie.
  • Odpowiedz
@kaczafi8: zalezy jaki ogrod i jakimjest plan zagospodarowania przestrzennego dla danej okolicy. w najgorszym wypadku zwrot za domek i nasadzenia, a mam tez drzewa chronione, w plecy raczej nie bede a co pokorzystalem to nikt mi tego nie zabierze :) 2 sprawa ze pisalem czysto teoretycznie bo sprzedawac nie zamierzam.ale skoro
ludzie placa za gola dzialke po 80k to za wyszykowana dzialke gdzie wchodzisz i korzystasz to mysle ze znalazl by
  • Odpowiedz
@borjaki: gorzej jak udowodnią ci że postawiłeś tam coś czego nie powinno tam być wtedy z tym zwrotem róznie może być, tak na prawdę wszystko zależy od woli miasta
  • Odpowiedz
@kaczafi8: no tak zawsze jest jakies ryzyko, ale je akceptuje. plan zagospodarowania obecny pokazuje w miejscu moich dzialek tereny zielone wiec bloki tu raczej nie moga stanac. PZD to lesne dziadki z PSL wiec watpie by nagle zaczeto masowo kasowac rody w nablizszym czasie.Oczywiscie czesc rodow poleci glownie te nienalezace do pzd i ktore leza na terenach gdzie plan zagospodarowania jest dla nich mniej laskawy.
  • Odpowiedz
@borjaki no to fajnie, ja z Wrocławia i myślałem o czymś takim , ale jeszcze się nie spotkałem z WC, chyba tylko w Kamieńcu wrocławskim , lekko pod Wrocławiem słyszałem. Tak, że miłego użytkowania i dzięki za informacje
  • Odpowiedz