Wpis z mikrobloga

@lifapek: jak dla mnie za mało zdrowych tłuszczów za dużo cukru i przetworzonego syfu typu: bułki pszenne, margaryna, chałwa, płatki kukurydziane, krem z orzeszków ziemnych. Bułki zstąp pieczywem pełnoziarnistym, margarynę jeśli już musisz to masłem albo oliwą z oliwek, chałwę orzechami, płatki kukurydziane owsianymi. Ewidentnie za mało owoców i warzyw.
@lifapek: zwykłe masło orzechowe nawet może być, ale coś mnie odrzuca od "kremu z orzechów ziemnych" :P rodzynki na podbicie węgli spoko, tylko też żeby nie jeść pół kilo, w takiej ilości to lepiej już węgle kaszą/ryżem/ziemniakami nadgonić.
@lifapek: Ta dieta to nadal gówno na patyku i prawie wszystko jest do poprawy:

Mleko 2% --> 3,2%

Płatki kukurydziane - do wywalenia

"Krem z orzeszków ziemnych" - do wywalenia

Bułka pszenna jasna - do wywalenia w trybie pilnym

Margaryna - do wywalenia w trybie pilnym

Twaróg chudy --> tłusty lub chociaż półtłusty

Chałwa - do wywalenia

Rodzynki w ilości 100g = ~66g cukru, głównie fruktozy - do wywalenia
@Antychryst: Ok ale czym co pozamieniać ?

Płatki kukurydziane --> płatki owsiane ?

"Krem z orzeszków ziemnych" ?

Bułka pszenna jasna - może być np. grahamka ?

Margaryna - na prawdziwe masło 82% ?

Chałwa - ?

Rodzynki - ?
@lifapek: Mało jest alternatyw?

1. Płatki owsiane, żytnie, graham, orkiszowe, jęczmienne, kasza kuskus, kasza manna, musli niesłodzone...

2. W ogóle wywalić produkty typu gotowy "krem", bo to produkt wysoko-przetworzony, zastąpić produktami nieprzetworzonymi, ewentualne pasty (na bazie jaj, ryb, śmietany... czegokolwiek) robić samodzielnie

3. Może być grahamka, najlepiej jak jest to jednak pieczywo pełnoziarniste, zależnie od tolerancji glutenu: pszenne lub żytnie

4. Tak, masło i smalec to Twoi przyjaciele w zdrowej diecie
@lifapek: Po siłowni: nie jest źle

Rano: jeśli to jedyne główne źródło węglowodanów, w teorii jest ok. A w praktyce powinny być też inne źródła węglowodanów.

Ryż czasami zamieniaj na kasze... jaglaną, gryczana nieprażoną, jeczmienną

Dodatkowo w diecie również brakuje ryb, jaj, tłuszczy typu oliwa z oliwek lub olej lniany
A co z kaszą prażoną


@lifapek: Jej frakcja tłuszczowa jest bardziej uboga w NNKT, "wyparowuje" też kilka witamin. Po prostu to jest gorsza wersja kaszy nieprażonej - czystej, naturalnej.

10 jaj tygodniowo jak najbardziej okej, łosoś też ;) Oczywiście nie zaszkodzi ewentualne więcej