Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć aktywne mirki

Mam pytanie na temat ćwiczeń i zdrowia.

Od roku jestem całkowicie wyłączony z aktywności fizycznych przez poważny uraz kręgosłupa i operację (miesiąc temu). Przez ten czas mało co robiłem, dużo jadłem i brzuszek urósł.

Nosi mnie (wcześniej byłem bardzo aktywny) ale mam bana na siłownie, bieganie i rower do maja. Basen do marca.

Jakieś pomysły jak trochę pozbyć się tłuszczu? Patrzyć na to co się je i tyle? Dieta cud?
Wszystko wydaje mi się o kant tyłka obic bo w zestawie nic nie porobię. Mogę co najwyżej spacerować

#mikrokoksy #silownia #sport #zdrowie

· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

• 7
@mirko_anonim: spacery wbrew pozorom są dobre na spalanie tłuszczu. Dorzucić do tego dietę na niewielki deficycie kalorycznym, ten basen od marca i będzie gites. W międzyczasie nie zaszkodziłaby jakaś rehabilitacja na ten kręgosłup. Zależy co tam dokładnie było, ale nie sądzę, aby zupełnie nie można było robić żadnych ćwiczeń siłowych. Przy rehabilitacji po większości urazów czy operacji jest to nawet wskazane - oczywiście pod okiem fizjoterapeuty.
@mirko_anonim: jak przypilnujesz michy to w ogóle nie musisz ćwiczyć żeby skutecznie chudnąć. Oczywiście w ramach możliwości powinieneś choćby dla zdrowia, ale na pewno nie wpadaj w myślenie, że "bez treningu to o kant dupy rozbić".
Mogę co najwyżej spacerować

No i git. Spacerowanie nie męczy, kalorie spala a kiedy idziesz to nie jesz więc zysk podwójny. Jedyny koszt to czas.
Jedz coś co cię zapcha a nie ma dużo kalorii, warzywa na ten przykład. Dużo pij ( wody, herbaty) i dużo śpij. To będzie wspaniały rok, nie zapomnisz go nigdy.
✨️ Autor wpisu (OP): >W międzyczasie nie zaszkodziłaby jakaś rehabilitacja na ten kręgosłup.

@Saprofit: Rehabilitacja jest oczywiście

Do lutego praktycznie same ćwcizenia rozciągające / lekkie mobility, potem w planie przysiady, potem właśnie basen a w okolicach maja (zaleznie od progresu) rower i siłownia rozwaznie

w międzyczasie oczywiście fizjoterapia

·