Wpis z mikrobloga

@Smarek37 łączenie różne, główna rana to klej i śruby 8cm, mniejsze deski na klej. Wszystko osadzone w wcięciach 9mm. Śruby głównie, aby trzymało 90 stopni i ßcisnęło klej, bo nie mam klamp takich
@cerbera: Większa powierzchnia dla kleju. Śruby są głównie po to aby ścisnąć ściankę do blatu, a klej jest spoiwem łączącym.
Nie wiem jest uzasadniona moja obawa, ale obawiałem się, że z czasem śruby się poluzują (w końcu to tylko sosna), i mebel zacznie się chybotać.
Frez jest po to aby masa tego co będzie na blacie miała lepsze oparcie.
@trzeci w takim wypadku lepiej bylo gore oprzec na bokach calkowicie i skleic z lamelo. Zeby sie nie chybotalo mozna dac plecy z plyty kilka milimetrow, nawet na polowe wysokosci jak chcesz miec otwarcie z tylu / katowniki / dwie deski za wysuwanymi blatami. Zazwyczaj gore laczylismy w ten sposob (gora pomiedzy bokami) gdy na gore szedl jeszcze blat.
Zrobilem, zainstalowalem i "finishowalem" dziesiatki custom kuchni, walk in closets, lozek etc
Jak
cerbera - @trzeci w takim wypadku lepiej bylo gore oprzec na bokach calkowicie i skle...

źródło: temp_file7922875612743786047

Pobierz
@cerbera dzięki, miło poczytać dobrych porad. Jestem przekonany, że w kilku punktach przedobrzyłem. Na tej szafie sa 2 drukarki, jedna masywna do fotografii (na dolnej półce), druga to drukarka 3d bambu x1c, i ona mi juz jeden stolik z ikei rozchybotała.