Wpis z mikrobloga

@Alzena: Masz jakieś statystyki? Ponieważ wiele razy słyszałem ten argument, ale nigdy nie widziałem popierających go statystyk, tak samo można powiedzieć, że wiele matek nie chce wyłącznej opieki nad dzieckiem, wiesz o tym?
  • Odpowiedz
@zwykly_bakas Oczywiście że wiele matek może nie chcieć wyłącznej opieki, ale nie o tym jest główny wpis. Główny wpis jest o tym, że wykresik pokazuje jak niewielu ojcom zostaje przyznana wyłączna opieka, więc informuję że wielu ojców wcale nie stara się o to żeby mieć wyłączną opiekę nad dzieckiem, to jest logiczne.
  • Odpowiedz
@Fibo98: na papierze ładnie to wygląda. Oboje z władzą rodzicielską, a w rzeczywistości dziecko i tak mieszka z matką i ojca widzi raz na dwa tygodnie w weekend o ile ma szczęście, że nie jest alienowane przez matkę.
  • Odpowiedz
@Adheziwas Ja nie mam dzieci więc nie ma mnie co piec, mam w dupie rodzicielstwo i kaszojady, ale mam znajomych którzy mają dzieci i są po rozwodach/rozstaniach. I na tym opieram to co pisze. ŻADEN tatuś nie wnioskował o opiekę.
  • Odpowiedz
@Pawelkolega No właśnie i to jest uczciwe przyznanie jaka jest prawda a nie po raz kolejny stawianie się w roli ofiary, bo biedny facet jest dyskryminowany w sądzie przez to, że jest facetem xD
  • Odpowiedz
@Alzena: Wiesz, a ja znam kobiety, które porzucały całą rodzinę dla chwili emocji i zostawiały faceta razem z dziećmi, to żaden dowód. Dlatego zapytałem źródło twoich wniosków. Widzę, że źródło to " tak mi się wydaje" bo wśród mojego grona znajomych... Czyli tak naprawdę żadne.
Mam nadzieje że rozumiesz, że to żaden dowód i tym samym powyższe twoje stwierdzenie "że wielu nie chce" nic nie wnosi do dyskusji.

To nie jest kwestia stawiania się w roli ofiary tylko walki o prawdziwą równość, a nie tylko krzyczenie o równości.
  • Odpowiedz
@zwykly_bakas ale o jaką równość? Wielu facetów NIE CHCE pełnej opieki nad dzieciarami. NIE CHCE. Z własnej woli się zrzekają. To może ty Przedstaw statystyki ilu facetów pragnęło mieć pełną opiekę nad dziećmi a sąd im jej nie przyznał.
  • Odpowiedz
@Alzena: Masz wyżej dane, dla przypadku kiedy sąd decyduje o opiece (więc oboje rodziców się o nią stara):
"Rozwody w których sąd decydował o powierzeniu władzy rodzicielskiej: 37570
w przypadku powierzenia dzieci jednemu z rodziców w 92,7% powierzono matce a w 7,2% ojcu"

Czego nie rozumiesz?
Sąd decydował, nie rodzice. To nie są przypadki, w których jeden z rodziców zrezygnował. Więc ten argument jest zupełnie bez
  • Odpowiedz
@Fibo98: mniej niż 10% składa wniosek o samodzielną opiekę, trudno żeby dawali im dziecko na siłę xd ten obrazek jest bardzo optymistyczny dla mężczyzn i pokazuje poprawę
  • Odpowiedz