Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: Ależ nie. Przecież to jest udowodnione. Osoby osiągające sukces rzadko mają powyżej 130 IQ (skala Weshlera, bo jak wiesz są różne testy i różne skale). To raczej średniacy, pracowici i mający zamożnych rodziców. Zamożność rodziców ma większy wpływ na powodzenie w życiu niż IQ, choć to raczej ludzie o wyższym IQ są zamożniejsi, ale wcale nie są to osoby z grupy 1% ludzi w kraju. Po prostu w tej średniej wyższej ćwiartce. Popytaj ludzi z Mensy o zarobki, to się zdziwisz. Znałam z Mensy kilka osób, większość pracowała na uczelni jako wykładowcy, zarobki poniżej średniej krajowej, popychadła profesorów. Kilku z nich zaczęło programować, bo im nie starczało z pensji na wynajem mieszkania, a chcieli założyć rodzinę. Kiedyś mi się jeden Mensowiec żalił, że byle głupek z BMW ma większe wzięcie, bo ma wyższe zarobki od niego pracując w zakładzie samochodowym. Co ciekawe IQ jest powiązane z pochodzeniem etnicznym, ale to na pewno wiesz. ;) #edukacja Piszę tak, bo koleś się bał mojej odpowiedzi tak bardzo, że mnie chyba zablokował. ;)