Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić tajemnicę, która nurtuje mnie od lat. Jak to jest możliwe, że widuje codziennie tyle osób, które nie mają co drugiego zęba i uzębienie w potwornym stanie, więcej czarnego i szarego i oni z tym funkcjonują. Ja jak tylko mi się robiła mała dziurka to od razu zwijałem się bólu i do dentysty. Jak oni dają radę tak żyć i z tym wytrzymywać? Nie boli ich to?

Jeszcze menel to rozumiem, non stop na bani to nie czuje i ma wywalone, ale w mojej firmie pracują tacy ludzie. Nie chodzą narąbani. Jak można tak funkcjonować. Nie boli ich to?

#stomatologia #dentysta #zdrowie #lekarz #medycyna
  • 16
@lentilek: No właśnie chodzi mi o to. Już #!$%@?ąc od tych stereotypów, że Polak nie dba o zęby tych statystyk to chodzi mi tylko o ten ból.

Jak można to znieść jeśli nie jest się odurzony 24 na dobę. Ja bym z 1/10 tego co oni mają kwiczał jak prosię z bólu. Oni tak chodzą, żyją i mają w dupie. Gadają, śmieją się, szczerzą te "zęby"
@Ynfluencer ja dentysta nie jestem ale jest tragedia, generalnie wszystko pognite. Jakoś dogłębnie mu tam nie zaglądałem ale śmiało stwierdzę że gościu nie ma ani jednego zdrowego zęba a dentystę to widział tylko przechodząc obok gabinetu. Ale to niemiecki alkoholik więc może mu pasuje w końcu piwo lepsze od chleba bo gryźć nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ynfluencer: Chleja po pracy to nie boli, jak nie Chleja to ibuprom, zresztą są też chyba jakieś inne leki. A potem i tak ząb obumiera i już nie czuje tego zęba żeby bolał. Tak to mniej więcej wygląda ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie. zresztą mała dziurka to nie boli xD bo jeszcze chyba nie jest blisko miazgi.
@Ynfluencer: Pamiętaj że każdy ma inny próg bólu, ale zasadniczo to wygląda tak że boli, to ładują przeciwbóle, po 2-3 tygodniach miazga obumiera, przestaje boleć, potem jak zaczyna się zapalenie okostnej to lecą do dentysty wyrwać i tak się to kręci
@lubie-solnik: ok, ja tylko chciałem sprostować, że kolor zęba niekoniecznie mówi o jego stanie. można mieć ząb cały zdrowy, ale ciemnobrązowy w osadzie, a można też mieć ząb po którym serio z zewnątrz nic nie widać, a przegnity w całości
a można też mieć ząb po którym serio z zewnątrz nic nie widać, a przegnity w całości

@affairz: Raczej tylko ósemkę albo jak się daną stroną nie je. Jak się gryzie to nie ma opcji żeby taki całkowicie przegnity w środku ząb się nie zaczął kruszyć a najczęściej to kruszy się zanim całkowicie przegnije.