Wpis z mikrobloga

Mój ojciec dostał niedawno pismo o przetwarzaniu danych osobowych przez jakąś formę dun & bradstreet. Nie ma tam żadnych informacji skąd te dane mają i jakie to dane.

Są tylko ogólniki skąd mogą brać te dane jakie te dane mogą być przetwarzane i że przysługuje prawo do usunięcia tych danych ale nie ma nic w jaki sposób xD

Trzeba się martwić że to jakiś scam?

#oszukujo #rodo #pytanie #prawo #pytaniedoeksperta b
0caffe - Mój ojciec dostał niedawno pismo o przetwarzaniu danych osobowych przez jaką...

źródło: temp_file2606986900764060438

Pobierz
  • 39
Też to dostałam. Wypisałam się przez podany adres (przy okazji wkurzając, że potrzebują do tego numeru i kodu, który sami wysłali - nie jest to zgodne z prawem). Użyłam oczywiście maila do spamu i nie wpisałam nazwy firmy (pole nieobowiązkowe). Nazwisko mają.
Dziś dotarło do mnie to pisemko. Fakt, wzięli sobie informacje z publicznie dostępnego rejestru, czyli CEIDG, więc czy jest sens coś z tym robić? (Nie podają chyba terminu do którego coś z tym mogę zrobić.)
Czy olać temat, żeby jak pisał @milfhunter69 jeszcze nie dostarczać im adresu mailowego (nawet jakiegoś śmieciowego) i tym samym de facto nie potwierdzać prawidłowości fizycznego adresu?