Wpis z mikrobloga

#budowadomu #projektydomow #budownictwo
Czy ktoś z Was ostatnio przeglądał projekty domów i natknął się na coś podobnego do tego, czego szukam? Interesuje mnie projekt z przeszkloną częścią, znaną jako ogród zimowy. Chciałbym, aby znajdowała się tam jadalnia. Znalazłem projekt, który jest dość bliski moim oczekiwaniom, ale zastanawiam się, czy możliwa adaptacja o częściowe przeszklenie dachu i jaki byłby koszt takiej modyfikacji. Chciałbym, aby jedna ze ścian i dach były wykonane ze szkła, bez oddzielającej ściany, podobnie jak w tym przykładzie. Jednak, kiedy sprawdzałem ceny u różnych firm, okazało się, że realizacja takiego projektu kosztuje od 120 do 150 tysięcy złotych. Dlatego prawdopodobnie będę musiał znaleźć jakąś alternatywę. Czy macie może jakieś pomysły lub sugestie?

http://www.green-design-blog.com.pl/wp-content/uploads/2016/11/11.jpg
smalczyk1 - #budowadomu  #projektydomow  #budownictwo
Czy ktoś z Was ostatnio przeglą...

źródło: projects__4395bfb_3435__5_5bfbfb391872f

Pobierz
  • 12
Interesuje mnie projekt z przeszkloną częścią, znaną jako ogród zimowy.

@smalczyk1: nie o to pytasz, ale mimo wszystko: rozpatrując tego typu projekt bierzesz pod uwagę fakt, że koszt ogrzewania dzięki temu będziesz miał tak mniej więcej x2? Koszt wykonania dachu podobnie?
tak łącze się z większymi kosztami budowy ale czy koszta ogrzewania będą aż 2 razy większe to nie wiem.Zalecają szyby dwukomorowe i na pewno będą większe straty niż ocieplona ściana.Teraz jest sporo projektów z przeszkleniami a na stronach od ogrodów zimowych piszą.Ogólnie to nadal rozważam to i liczy się każda opinia.Tak jak pisałem zadowolę się tańszym jakimś prostszym rozwiązaniem o którym może nie mam pojęcia
że realizacja takiego projektu kosztuje od 120 do 150 tysięcy złotych.

@smalczyk1: chyba za samo przeszklenie :D

co do kosztów ogrzewania to ja mam w salonie praktycznie całą ścianę przeszkloną (12x2.5m) z wysokim sufitem (5m) i za listopad ogrzewanie pociągnęło ~370kwh co daje jakieś 500 zł w "drogiej" taryfie, Chata 280m2 więc uważam, że te "2x większe koszta" są przesadzone i to stanowczo przesadzone
@smalczyk1: projekt mam indywidualny, trochę się architekturą interesuję (raczej w kwestiach wizualnych / designu) i generalnie moj dom rozrysowałem sobie sam, poszedłem do architekta i kazałem zrobić z tego projekt architektoniczny.

Ostatnio okna myłem na wiosnę. Z uwagi na wielkość szklenia wszystkie mniejsze zabrudzenia giną w tej tafli szkła - nie widać ich / nie rzucają się w oczy tak jak na "standardowych" rozmiarowo okienkach. Na mycie trzebaa poświęcić pół dnia