Wpis z mikrobloga

Pamiętam jeszcze jak pół roku temu wszyscy oskarżali Ukraine za to, że nas truje zbożem i było wielkie hur dur.
A tutaj się okazuje, że to wielcy potomkowie husarzy sami importowali to zboże do Polski dla innych potomków husarzy do jedzenia, a tych firm jest chyba z +/- tysiąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak człowiek pisał, że procedury importu są ściśle określone w UE i to polskie firmy muszą dopilnować by produkt spełniał normy i generalnie nie powinnien być trujący, to był oskarżany od banderowców. Teraz ci sami ludzie nie pisną ani słowa aby oskarżyć jakąś firme, że ta truła ludzi. :D
No śmiejcie się, dlaczego się nie śmiejecie towarzysze?

• 43
A tutaj się okazuje, że to wielcy potomkowie husarzy sami importowali to zboże do Polski dla innych potomków husarzy do jedzenia, a tych firm jest chyba z +/- tysiąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BayzedMan:

czy tak samo napiszesz odnośnie firm ukraińskich wspierających rosyjskie wojsko i odnośnie korupcji na Ukrainie?

Nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Whaaat abouuut, btw tamte firmy zanim się zorientują, to już dostaną wyroki.

@BayzedMan: Zwykła ciekawość.

Napiszesz, że okazuje się, że dumni potomkowie Kozaków Ukraińcy w trakcie wojny wspomagają dla pieniędzy r0sję? xD i wykorzystują ciężkie czasy by się nahapać na korupcji i płacą gruby hajs by nie iśc na wojnę? xD

Wiesz tak by się pokazało, że nie jesteś hipokrytą i nie stosujesz podwójnych standardów (ʘʘ)

i
Napiszesz, że okazuje się, że dumni potomkowie Kozaków Ukraińcy w trakcie wojny wspomagają dla pieniędzy r0sję? xD i wykorzystują ciężkie czasy by się nahapać na korupcji i płacą gruby hajs by nie iśc na wojnę? xD

@KakaowyTaboret: Ale ty gościu wyskakujesz z wątkiem, który ma się nijak do tego co napisałem.
Ja tutaj stawałem w obronie tych firm importerów jeszcze poł lub dalej rok temu, pisałem chyba z 10 razy jakie
Ale ty gościu wyskakujesz z wątkiem, który ma się nijak do tego co napisałem.

Ja tutaj stawałem w obronie tych firm importerów, pisałem chyba z 10 razy jakie mają obowiązki i czemu to całe "trujące jedzenie" nie powinno mieć racji bytu.

@BayzedMan:

Zadałem proste pytanie, ale nie odpowiadasz.

Więc może tak. Nie ma nic złego w pisaniu:

dumni potomkowie Kozaków Ukraińcy sprzedają Rosji broń i materiały by ta mogła zabić jeszcze
teraz już nie chcę rozliczać afery radioaktywnego chlebka

@JPRW: przecież za towar odpowiada dostawca/producent. Z jakiego powodu polskie firmy miałyby odpowiadac jesli kupowany przez nich surowiec nie spelnia wymogów?

Jak kupisz 100 kg mąki w hurtowni, zrobisz chleb, a mąka będzie z arszenikiem i ktoś umrze to Ty jesteś winny? xD
Z jakiego powodu polskie firmy miałyby odpowiadac jesli kupowany przez nich surowiec nie spelnia wymogów?

@KakaowyTaboret: Oczywiście, że polskie firmy nie mogą za to odpowiadać. Tym bardziej, że nie robiły nic nielegalnego, bo import ukraińskiego zboża był zgodny z prawem. Powinny odpowiadać instytucje odpowiedzialne za kontrolę sanitarną.

Ale trochę smutne, że przez długie miesiące wszyscy krzyczo jak to nas zalewa toksyczne ukraińskie zboże, jakby to było jakies niekontrolowane zjawisko pogodowe, a
Rozporządzenie (we) nr 396/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 lutego 2005

@BayzedMan:

i gdzie tam jest artykuł który mówi, że to kupujący odpowiada za jakość produktu?

Zadałem proste pytanie, ale nie odpowiadasz.

Więc może tak. Nie ma nic złego w pisaniu:

dumni potomkowie Kozaków Ukraińcy sprzedają Rosji broń i materiały by ta mogła zabić jeszcze więcej potomków Kozaków beka xD

na dodatek Ci dumni potomkowie Kozaków masowo biorą łapówki
Ale trochę smutne, że przez długie miesiące wszyscy krzyczo jak to nas zalewa toksyczne ukraińskie zboże, jakby to było jakies niekontrolowane zjawisko pogodowe, a tak naprawdę polscy przedsiębiorcy maja za nic dobro konsumenta, interes polskiego rolnika i polską rację stanu i to toksyczne zboże kupują na potęgę, bo jest parę złociszy tańsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@JPRW:

nadal lepsze to niż sprzedawanie komponentów do broni przez ukraińskie
Ukraińcy truli Polaków zbożem chociaż Polacy przyjeli ich z milion

@KakaowyTaboret: Nie wiem, po co taka ostrożność w słowach. Śmiało można powiedzieć, że Ukraińcy postanowili dokonać ponowne ludobójstwa na narodzie polskim tym razem przy użyciu wyrobów piekarniczych i współudziale polskich przedsiębiorstw oraz za wiedzą i zgodą polskiego rządu. Szury znowu miały rację!