Wpis z mikrobloga

@jaksiepatrzy: Ale tam też pracują ludzie. Ten kierowca autobusu to nie jest npc który wchodzi do bazy i czeka na kolejny dzień żeby jeździć. On też chce wrócić do domu i spędzić czas z rodziną. Tak samo jak Policjant, kolejarz i lekarz mają te rodziny. Ale to kobietom w sklepach należy się wolne. Innym już nie?
@jaksiepatrzy: i ja pilnuje żeby one dojechały bezpiecznie z tymi ludźmi do swoich stacji docelowych. Wstaję o 5 w nowy rok i pracuje. Dostaje za to dodatkowe pieniądze. Czy Grażynka w niedzielę nie może mieć po prostu zapłacone tak jak prawo nakazuje zamiast walczyć by była w domu? Jestem za to żeby dla każdego było to fair. Nie tylko dla jednej grupy społecznej.
@sebek1234: no rozumiem argument, mnie też się zdarzyło pracować przez święta, bo dostałem dobrą stawkę. Wg mnie osoby pracujące w handlu powinny mieć zagwarantowane wolne w święta lub bardzo wysoką stawkę typu 400%, bo to często ludzie bardzo nisko zarabiający, bez kwalifikacji, w przypadkowej pracy, z zerową siłą przebicia. A święta to tylko kilka dni w roku, społeczeństwo nie funkcjonuje jak zwykle. Co do niedziel to nie wiem, widzę sensowne argumenty