Wpis z mikrobloga

@Al_Bundy: Nie chcesz, nie czytaj, a najlepiej wrzuć na czarną listę. (po co się stresować?)

@bart222: Akurat @Pawel_Kowal od lat zajmuje się sprawami ukraińskimi. Rozumiałbym gdybyś to pisał to co napisałeś gdyby reklamował swój wpis na blogu dot jakiegoś rozdawnictwa takiego jak ulgi prorodzinne, obniżki podatków, lub może wojenek międzypartyjnych czy innego tego typu badziewia pojawiającego się przed wyborami. A tak po prostu wykazałeś się niewiedzą i ignorancją.
@Pawel_Kowal: panie Kowal, taka mała uwaga: o Mirkach to się pamieta przez cały rok, a nie jak studenci o nauce dopiero na tydzien przed sesją... Bo inaczej to wygląda to tak, jakby Pan, chcąc nie chcąc, szukał atencji przed wyborami do PE.

A co do umowy stowarzyszeniowej w UA: skoro pisze Pan o polskich interesach, to jakie interesy ma Pan na myśli konkretnie? I prosiłbym o wypunktowanie tych dwóch, trzech najważniejszych,
@wyrostek_robaczkowy: pragnę tylko nadmienić, że jestem tu już od ponad pół roku.

Odpowiadając na Pana pytanie już mówię:

- Ukraina rozwijająca się gospodarczo i przestrzegająca międzynarodowych zasad to duży partner handlowy dla polskich firm, szczególnie tych ze wschodu

- bezpieczeństwo narodowe, chodzi o to abyśmy nie mieli za sąsiada drugiej Białorusi

- kwestia większego nacisku na Kreml, jeżeli pozwolimy aby dyktował on zasady, to wówczas dalej będzie mógł bezkarnie, pod byle
pragnę tylko nadmienić, że jestem tu już od ponad pół roku.


@Pawel_Kowal: to nie ma znaczenia - niech Pan zobaczy na aktywność p. Wałęsy (pomijając już jakość tej aktywności) i na swoją. Mirko może być bardzo dobrym kanałem wymiany informacji z potencjalnymi wyborcami - nie tylko TT istnieje ;) Zachęcam do częstszego pisania tutaj, zamiast na TT (bo tam to głównie politycy, i nie mówię że akurat Pan, bo pana nie
@wyrostek_robaczkowy: wezmę sobie Pana uwagi do serca, postaram się częściej tu udzielać

Odnośnie pytań:

1) tak dokładnie uważam i wielokrotnie o tym mówiłem, od wielu miesięcy (można to sprawdzić) podczas wystąpień w Parlamencie Europejskich jak i w innych miejscach nawoływałem europejskich polityków do podjęcia konkretnych działań. Niestety bezskutecznie.

2) Tutaj oczywiście sprawa jest do dyskusji, ale zaznaczę że jeszcze jako PJN stanowczo sprzeciwialiśmy się zeszłorocznym cięciom wydatków na zbrojenia. Niemniej wydaje
Niemniej wydaje mi się, że obecnie kluczowe jest nie tyle samo zwiększenie środków ile przede wszystkim mądre i skuteczne ich wydatkowanie.


@Pawel_Kowal: akurat to jest bez sensu argument bo słowa "mądre" i "skuteczne" mogą znaczyć wszystko i nic, zależy kto ma co na myśli. Moim zdaniem, powinniśmy zwiększyć wydatki na zbrojenia właśnie do tych 3% i kupić w końcu porządny sprzęt (z tego co czytałem, to np. czołgi mamy jeszcze z
@wyrostek_robaczkowy: przede wszystkim proponowałbym - a raczej proponowałem - jak najszybsze podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Kluczowy był sierpień ubiegłego roku, gdy Rosja rozpoczęła stosowanie blokady handlowej. Wówczas był ten moment, w którym UE powinna zareagować i to nie byłby żaden ruch "przeciwko" Rosji ale dla Ukrainy. Przywódcy unijni woleli zwlekać do szczytu w Wilnie, co dało Putinowi kilka miesięcy swobodnego rozgrywania Ukrainy zarówno "kijem" jak i "marchewką".

Słusznie Pan zauważył,