Wpis z mikrobloga

Kurcze, coraz wiecej informacji wychodzi ze rosja faktycznie przestawila swoją gospodarke na wojne.

Niby ma w ciagu 4-5 lat sie odbudowac i ruszyć na jakiś kraj nato. Generalnie sytuacja w USA plus wybory ktore tam beda moga zmienic sytuacje. Ale podobno chce walczyc z nato. Pewnie na poczatku atak na litwe/lotwe/estonie, a potem Polska

#rosja #wojna #ukraina

Czy uwazasz ze rosja zaatakuje kraj nato w ciagu 5-7lat?

  • tak 35.6% (68)
  • nie 64.4% (123)

Oddanych głosów: 191

  • 17
@arkan997 ukrainy tez nie mieli zaatakowac, tez byly smieszki heheszki a jednak zaatakowali, minelo prawie 2 lata i krym i jakies miejscowosci jednak zdobyli i raczej ich nie stracą.
Tak wiem ze plan mieli kijow zaatakowac, ale i tak nadal sie trzymaja i handluja sobie z indiami, arabami i chinami
biedna Rosja


@Kret_Huczsrajajaminski: pamiętaj że w naszym bloku też jest propaganda i prawdy się nie dowiemy jak to wygląda faktycznie. Od czasu wojny w ua rosja już 5x miała zbankrutować, upadać, putin umierał 7x. A jednocześnie przebłyskują kwiatki że jesteśmy zagrożeni.
Jak połączysz wszystko do kupy to się to kupy nie trzyma.
@arkan997 to fakt, ale nie uwazasz ze dzieki temu mogli pewne lekcje odrobic, wiedza gdzie byly najwieksze bledy bo to caly swiat komentował, a teraz produkcja pociskow i pojazdow idzie pelną parą,
@Volantie: Ale im serio żaden atak na NATO nie jest potrzebny. Ukrainę zaatakowali, bo myśleli że będzie łatwo jak na Krymie, ale nie udało się, więc teraz im jest głupio się wycofać. W kwestii Ukrainy dochodzą jeszcze zasoby naturalne oraz bliskość kulturowa Ukraińców z Rosjanami.
@vitovia: I jak ty sobie wyobrażasz wojnę z krajami wyposażonymi w broń atomową?

rosja już 5x miała zbankrutować, upadać, putin umierał 7x. A jednocześnie przebłyskują kwiatki że jesteśmy zagrożeni.

Co roku czytam po kilka newsów, w których miedwiediew czy inny śmieć grozi Polsce lub innym krajom NATOwskim atakami nuklearnymi... niezliczona ilość gróźb... wystarczy sobie przypomnieć, ile czerwonych linii przekroczyliśmy po przekazaniu uzbrojenia Ukrainie (Po których mieliśmy być pustynią)

z tego co
Związek Radziecki przez 40 lat nie zdecydował się na wojnę z NATO.


@arkan997: Racja, ale wtedy NATO było wielokrotnie silniejsze niż obecnie, bo siły lądowe teraz to 20% tego co przed 1991.

Jak biedna Rosja, która posiada co najwyżej ułamek możliwości ZSRR miałaby się na to zdecydować? XD


@arkan997: Niestety, obecne siły lądowe Rosji znacznie przewyższają siły lądowe europejskich państw NATO (bez Turcji). My jako NATO w Europie jesteśmy jedynie
@Vixay: Całe NATO licząc wraz z USA, Kanadą i Turcją to tak, ma przewagę, bo sami Amerykanie mają dość silne siły lądowe i marines, ale wyraźnie pisałem o państwach NATO z kontynentalnej Europy czyli tych które musiałyby wystawiać siły lądowe do obrony od zaraz. Poza tym wiadomo, że TERAZ gdy Rosja jest zajęta wojną na Ukrainie to nie zacznie otwartej wojny z nikim innym.