Wpis z mikrobloga

@GajowyKapota: wyjaśnienie jest proste. Hipotetycznie - wystawiają samochód z polskiego salonu, pierwszy właściciel, auto całe w oryginale, z pełną dokumentacją. Mirek handlarz trafia na ich ogłoszenie bo ma identyczny samochód na sprzedaż, ale sprowadzony, bity, z niepewną przeszłością. Wie, że ludzie wykupują te wszystkie raporty z VIN, więc pod swoim gruzem umieszcza numer nadwozia z pierwszego ogłoszenia jakoby jego ulep był tym idealnym, krajowym, jedynym takim zobacz ( ͡° ͜
@NuklearnySzpadel: no fajnie, ale jak chcę kupić Golfa czy inną Skodę to raczej nie znajdę jej w komisie autaniszowe ;d
Nie ma dla normalnego Kowalskiego dobrego komisu? Do niedawna myślałem, że dasweltauto czyli auta używane grupy VW, u różnych dealerów trzyma poziom. Pojechałem 90km obejrzeć auto, które miało ewidentnie rozbierany przód, zajechane wnętrze a sprzedawca nabrał wody w gębę i nic nie wiedział.
@OrzechowyDzem od jakiegoś czasu regularnie przeglądam otmoto i mobile.de bo po nowym roku szykuje się zakup czegoś. Kupienie samochodu wyremontowanego samochodu do 30k który nie będzie matizem czy inna corolla to jest wyczyn praktycznie niemożliwy. O niemcu poniżej 210k km zapomnij. Dramat (uogólniam)
no fajnie, ale jak chcę kupić Golfa czy inną Skodę to raczej nie znajdę jej w komisie autaniszowe ;d


@OrzechowyDzem: dlatego stworzyli autoselekcję, gdzie trafiają zwyczajne auta. Kwestia taka, że gruzów nie wezmą w komis więc trzeba by być na bieżąco bo auta potrafią im zejść zanim jeszcze wejdą dobrze do oferty.
Dzwonilem jakis czas temu w sprawie ogloszenia na otomoto.
- auta sprowadzają z usa/kanady
- oni są rzeczoznawcami, proszę sobie o nas poczytać
- auto było naprawiane, z przodu miało rysy
- nie wyśle zdjęcia sprzed naprawy na maila, oni zdjęc nie wysyłają
- ale "na piśmie" moze dać zdjęcia tylko jeżeli przyjadę obejrzeć auto jak będę je kupować
- nie lubi "oglądaczy apaczy", u nich tylko można się coś dowiedzieć jeżeli
Kupienie samochodu wyremontowanego samochodu do 30k


@GajowyKapota: no ale jaki samochód chcesz kupić w tej cenie? jaki rocznik?

to już są auta 10-15 letnie, nikt ich nie będzie remontował po to aby sprzedawać,
takie to już mają kolejnych właścicieli którzy tylko naprawiają to co się psuje i nie pozwala jechać dalej czy przejść przeglądu
Do niedawna myślałem, że dasweltauto czyli auta używane grupy VW, u różnych dealerów trzyma poziom


@OrzechowyDzem: Ależ to było wiadomo od dawna, że tam najnormalniej w świecie są walone auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszelkie das welt auto, bmw premium selection itd to często auta po różnych leasingach itd.
@GeNeX: O ile dobrze pamiętam, to w poprzedniej pracy dzwoniliśmy dopytać z ciekawości o jedno auto od nich. Podobno miało być bezwypadkowe, a jak już dostaliśmy vin to total loss siedział ;)
@GajowyKapota: Widać, że świeżak, więc dam ci dwa tipy: 1. zamykasz takie ogłoszenie od razu; 2. jeśli handlarz - patrz pkt.1.
i bonus: uspokój się. Aut są miliony. Ty się nawet nie rozglądasz dobrze, a już się denerwujesz.
@SpalaczBenzyny: No troche mnie wyobraźnia poniosła bo w idealnym scenariuszu chciałem kupić jakiegoś niemca, przykładowo pierwsze BMW X3 z silnikiem 2.0 albo 2.5 w benzynie za kolo 25k i za kolejne 5 doprowadzic to do stanu gdzie będę pewien że uwiezie mnie i różową na wywczas typu chorwacja, czy regularne trasy 300km co tydzien. Ale jak widze te strucle które 300k km robią któryś raz to chyba bardziej wygrywa rozum i