Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moja kobieta jest zazdrosna o moją relację z naszą córką.

To jest dla mnie jakiś cyrk. Młoda dorasta i robi błędy. Moja kobieta reaguje emocjonalnie, krzyczy, przeżywa.

Ja za to jak zawsze - spokój i żelazna konsekwencja ale też wyrozumiałość i dużo ciepła. Wymagam ale rozumiem. Daje przestrzeń ale stawiam granice. Traktuje poważnie problemy dziecięce ale uczę radzenia sobie z nimi. Chcę być ojcem, mentorem ale i godnym zaufania wspierającym tatą. Nie chcę być kumplem czy przyjacielem.

Moja żona szaleje, stawia wymagania i nie jest konsekwentna, wpada w nerwy gdy mała dokazuje, czasem jest totalny chaos a pojawiam się ja i jest porządek.

Nie robię jej tego na zlość, nigdy przy malej nie podkopuję jej autorytetu, nie poprawiam, nie strofuję (ona też nie).

Dzisiaj zrobiła mi awanturę, że ile może to znosić, że czuje sie gorsza, że nie daje rady, że jest złą matką, że ja ciągle dominuję i dziecko "woli" mnie. Co jest bzdurą. Mi jest łatwiej, mam 11 lat doświadczenia w pracy trenera dzieci i młodzieży, pokończone kursy i rozwiązane dziesiątki problemów obozowych i treningowych. Ona nie miała tego przygotowania, leci na instynkcie. Mówię jej, że ma po prostu kochać dziecko a ja jej pomogę, podsunę rozwiązania, gdy mała dokazuje. Ale poszła płakać i nie odzywa się (dziecko do jutra u dziadków).

Mam się wycofać? Oddalić od córki? Staram się córkę teź ogarniać wobec matki i przy mnie jest ok ale gorzej jak mnie nie ma.

#rodzina #rozowypasek #logikarozowychpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: daj jej do poczytania stos literatury pedagogicznej. Powiedz, że z tego wszystkiego wiesz jak ogarniać, żadna wiedzą tajemna i że to jej może pomóc.
Popatrz też na Wasz związek. Jeśli ona czuje się niepewnie z Waszej relacji może uważać, że chcesz aby to córka w sferze emocjonalnej zajęła jej miejsce. Głupie, ale i tak bywa.
  • Odpowiedz