Wpis z mikrobloga

Planuję zakupić i ładować w nocy telefon Samsung S23 ładowarką indukcyjną.
Czy w długotrwałym czasie (byłoby podstawowe źródło ładowania przyp. Redakcja) takiego użytkowania może mieć to negatywny realny wpływ degradację baterii? Jeżeli jest to nie wiem 5% w skali dwóch lat to nie ma o czym rozmawiać ale jeśli to procent 20 i wiecznie nagrzany telefon to już trochę gorzej.

Ładowarką byłoby indukcja od Samsunga i ori ładowarką 15W. Druga kwestia do posiadaczy Samsungów czy ten telefon ma opcję w której w nocy telefon ładuje się do 80% i wyłącza ładowanie po czym przed budzikiem ładuje słuchawkę do 100%?
Mam taki bajer w OnePlusie i się zastanawiam jak to jest na Samsungu.

#smartfon #samsung #android #ladowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ironman49 każde ładowanie ma negatywny wpływ na baterię większą lub mniejszą i albo się tym przejmujesz i nie używasz telefonu albo używasz normalnie i sie nie stresujesz bez powodu.
W czym problem podpiąć kabel do ładowania?
  • Odpowiedz
@ironman49: Miałem s22 i ładowałem cały czas bezprzewodowo zostawiając na noc i nie odczułem żadnego pogorszenia żywotności baterii przez to, że była to bezprzewodowa ładowarka no i telefon się nie grzał choć miał Exynosa o dziwo. Kupuj śmiało. Poza tym można wydłużyć w Samsungu żywotność baterii ustawiając w opcjach wymuszone ładowanie do 85%. Ps. Pozdro Marian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz