Wpis z mikrobloga

Kurde pracuję jako simulation engineer za 8,5 k brutto

Z różnych przyczyn (brak ukończonych studiów, braki w wiedzy elektronicznej, niszowość branży) nie widzę sobie w dalszym rozwoju w tym obszarze.

Myślałem nad przejściem na admina Linuxa, ale wtedy musiałbym zaczynać od juniora i miałbym mocny spadek stawki...
Niby mam poduszkę finansową ale i tak

W pracy z uniwersalnych narzędzi używam basha i różnych tooli linuxowych do przetwarzania danych
Reszta to niszowe narzędzia związane z branżą.

To nie wiem co mam robić...

#pracait #praca #it #informatyka #linux #rozwojosobisty
  • 12
@msr99: no jak sie ma 20lat. Jak się pojawia rodzina, albo ma się hobby inne niż tylko komp to już szkoda życia.
Ja tam wolę iść na zwykły spacer niż siedzieć dłużej niż 8h i kij mi z dodatkowego hajsu jak mi życie ucieknie.

Dużo wykopków to mam wrażenie żyje tylko dla tyrki i żeby etf kupić a nawet nie wydać hajsu na przyjemności xd
@przegrywam_przez_miasto: mocny spadek stawki z 8,5k brutto? no nie przesadzaj, niby ile by ci niby dali na junior adminie? 6k brutto? pewnie to 8 też byś dostał. chyba że 8.5k netto zarabiasz, no to faktycznie. problem jest taki, że na admina linuxa, bez helpdeskowego expa będzie Ci ciężko, bo admin to często taki L2/L1 dla helpdesku, jak Ci nie mogą zaradzić to uderzają do takiego admina
@przegrywam_przez_miasto: powodzonka zycze. po prostu sprawdź, staraj się wyszarpać jak najwięcej. miej też na uwadze, że skoro w tym co teraz robisz nie czujesz się pewny, to zaraz będzie sufit albo już jest, nawet jakbys na admince trochę zleciał ze stopą życiową, to po roku-dwóch przebijasz te 8,5k brutto. Jeżeli sytuacja ci pozwala to ja bym w to szedł. Z tego co pisales to niedawno mialbys konczyc studia(?) czyli młody jeszcze