Wpis z mikrobloga

Wpis może być trochę kontrowersyjny.

Co sądzicie o wpłacaniu pieniędzy na wielomilionowe zbiórki na chore dzieci?
Za każdym razem te zbiórki wyglądają tak samo.

mało czasu

jedyna możliwość to leczenie w USA

15 milionów

Tu nawet wprost piszą, że ta terapia "daje szanse". Nie znam się na medycynie, ale "daje szanse" nie brzmi bardzo obiecująco, a to, że tak piszą sami rodzice, to brzmi to jeszcze mniej optymistycznie.
I nasuwa się pytanie:
Czy nie lepiej byłoby bardziej wpłacać na leczenie dzieci mniej chorych, które potrzebują 100x mniej pieniędzy, a to też może uratować ich życia?
Mam w głowie chłopaka, który zbierał ~50k na jakieś leczenie, nie zebrał i umarł. Czy życie małego dziecka jest rzeczywiście warte takich pieniędzy?
15 milionów - horrendalne pieniądze.

#siepomaga #kiciochpyta #pytanie #medycyna
Fifth_Element - Wpis może być trochę kontrowersyjny.

Co sądzicie o wpłacaniu pienięd...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 3
Czy nie lepiej byłoby bardziej wpłacać na leczenie dzieci mniej chorych, które potrzebują 100x mniej pieniędzy, a to też może uratować ich życia?


@Fifth_Element: Na takie nie trzeba zbierać, bo jeśli jakieś leczenie ma jakikolwiek sens (i do tego nie kosztuje miliardów) to jest fundowane przez NFZ. Te wszystkie zbiórki nie bez powodu zawsze dotyczą magicznej terapii gdzieś w USA, bo tam prawo działa trochę inaczej. W 99% przypadków to magiczne
Na takie nie trzeba zbierać, bo jeśli jakieś leczenie ma jakikolwiek sens (i do tego nie kosztuje miliardów) to jest fundowane przez NFZ.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Leki do Europy przychodzą kilka lat później. Mowa tu o leku Elevidys, który rzeczywiście działa, ale czy na tyle, żeby kosztował 16 mln? Moim zdaniem: nie.