Wpis z mikrobloga

@Cauliflower jeśli jedna z faz jest w ogóle nie obciążona a dwue pozostałe są mocno obciążone to może dojść do sytuacji iż przez ta godzinę zapłacimy więcej za zakup energii niż jeżeli była by spełniona symetria obciążenia, ponieważ nie ma autokonsumcji na niedociązonej fazie. Chyba ze czegoś nie rozumiem
@Lubisz_to_s: Już od dawna energia liczona jest w pełnych godzinach, jeśli w pierwszej połowie godziny wyslemy na jednej fazie 10kWh a w drugiej połowie tej godziny pobierzemy 3kWh na innej fazie to mamy 7kWh nadprodukcji i tyle liczone jest jako wysłana energie a 3kWh to będzie nasz wirualna autokonsumpcja. Także nierównomierne obciazenie faz nie ma żadnego znaczenia.

@Cauliflower pewnei chodzi o ustalenie ceny za wysłana energię, obecnie są to ceny średniomiesieczne
@Cauliflower: ooo jednodniowe opóxnienie to super, ja jak chciałem sobie takie dane ściagnać pare miesiecy temu z PGE to dopiero po kilkumiesiacach były dostępne, co do ceny w październiku to takie sa ceny. W 2022 ceny na giełdach biły rekordy a konsumenci mieli stałe stawki. Jak stawki na 2023 zwiekszono do góry i nagle wszystkich zaczeły boleć to wszyscy zaczeli oszczedzać energię

Według pierwszej organizacji, zapotrzebowanie na moc w Polsce w
zibizz1 - @Cauliflower: ooo jednodniowe opóxnienie to super, ja jak chciałem sobie ta...

źródło: Ceny

Pobierz