Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób które mają kilka mieszkań na wynajem. Nie boicie się że jak przyjdzie słabszy okres to przerosną was koszty remontów/utrzymania takich mieszkań? Ja właśnie zacząłem się nad tym zastanawiać. Chodzi mi o to ze wynajmujesz za te 2k na czysto ale raz na iles lat musisz zrobić porządny remont. #nieruchomosci #mieszkanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrCieplak: wynajmie się jakiegoś pajeeta albo ahmeda żeby to zrobił na czarno za pół darmo i będzie git, za 40 lat będą oni pewnie stanowić jakieś 30% populacji polski więc kosztami bym się nie martwił, tania siła robocza, już nie mogę się doczekać ()
  • Odpowiedz
@DrCieplak:

Przecież to możesz sobie rozplanować. Nie zaczynasz 5 remontów jednocześnie. Poza tym, tak jak poprzednik już odpisał, elektrykę i instalację wodną wymieniasz raz, później masz spokój.
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: @Tiab Podam przykład - mam mieszkanie urządzone w 2010 (blok od dewelopera) i w tym roku nie było łatwo go wynająć bo ludzie marudzili że oczekują wyższego standardu. W mieszkaniu rok temu wyremontowana kuchnia, nowa pralka, lodówka, nowe łóżko a ludzie marudzili na łazienkę robioną 12 lat temu.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: no i co z tego że marudzili. Kup ogłoszenie z promocją, zrób dobre zdjęcia i pójdzie jak złoto

Poza tym są style które się dobrze starzeją i takie gorzej. Sam mieszkam w łazience z 2004. Co prawda deszczownie dokupiłem i baterię, ale obleci. Do pralki tylko się czepiam bo pralka 5kg strasznie #!$%@? singla co dopiero rodzinę
  • Odpowiedz
@DrCieplak: no tracisz na tym, nawet skromny remont to na srednie mieszkanie czesto >25k co kilka lat, a wiec te 2 lata jesteś na zero xd

ale ogólnie rośnie wartość mieszkania, więc co jakiś czas jednego pozbywasz się i jest ok
  • Odpowiedz