Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie. Czy jest możliwość podpięcia pod dekoder zasobu NFS, aby służył jako storage do timeshiftu?

Niby mam to zrobione, ale przy przełączaniu na inny kanał/zmianie programu wywala błąd:

Tworzenie twardego dowiązania do pliku TimeShift nie powiodło się!
System plików na dysku nie jest obsługiwany. TimeShift nic nie nagra.
Upewnij się, że dysk jest sformatowany w EXT2, EXT3 lub EXT4!

[Errno 2] No such file or directory: '/media/hdd/timeshifttimeshift.Xasda' -> '/media/hdd/timeshiftptslivebuffer_1'

O ile pierwszy komunikat jest jasny i chyba zawiera odpowiedź na moje pytanie, ale zastanawia mnie ta druga część. Tak jakby brakuje tam znaku "/" w ścieżce i być może z tego powodu jest problem?

root@sf8008:/tmp# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/mmcblk0p16 7.1G 1.3G 5.5G 19% /
devtmpfs 458.2M 4.0K 458.2M 0% /dev
tmpfs 64.0K 0 64.0K 0% /media
tmpfs 458.5M 68.1M 390.4M 15% /var/volatile
/dev/mmcblk0p3 1004.0K 16.0K 988.0K 2% /boot
10.0.2.1:/mnt/nfs 297.3G 761.3M 296.5G 0% /media/hdd

#enigma2 #cccam
  • 21
@emitar jest możliwość, ja tak nagrywam i timeshiftuje, jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że jak dysk jest odłączony od sieci, to timeshift czy go używasz czy nie, laguje co kilka sekund cały system
@emitar: jeśli masz możliwość, to lepiej sobie kupić dysk do timeshiftu imo, jest o wiele mniej problematyczne, jakieś używane hdd za grosze, albo tani ssd z niedużą pojemnością, 128gb to aż nadto, bo byś musiał jeden kanał trzymać ze 2 dni żeby go zapełnić

ja osobiście wole ssd, bo cichsze, bardziej energooszczędne i szybsze, przez co o wiele wygodniej się przewija itp
@Miecz12: no właśnie ten dysk był podpięty bezpośrednio pod dekoder, ale mało mi tam pasował i stwierdziłem, że zrobię to po NFSie ;] czyli mówisz, żeby wrócić do poprzedniego rozwiązania?
@emitar: bezpośrednie do timeshiftu jest po prostu lepsze, moim subiektywnym zdaniem, no ale jeżeli tobie pasuje po sieci, no to bym zaczął od sformatowania i ustawienia wszystko na nowo, bo jaki jest powód tych problemów to nie mam pojęcia, po prostu z doświadczenia wiem, że jeśli coś z timeshiftem nie działa, to może to być wina samego oprogramowania dekodera, gdzie nawet ludzie tworzący to oprogramowanie nie wiedzą jak pomóc i lepiej
Tak z innej beczki, ludzie, co wy ogladacie w tej tv i jeszcze z dyskami kombinujecie, zeby przewijac? Przeciez tam, na 200 kanalach, kompletnie nic nie ma ciekawego, sama sieczka
@emitar: @radziuxd @Miecz12 najlepiej zrobić to prawilnie po linuxowemu. Bez udziału gui dekodera. W każdym linuxie (pc, stb, smarttv itd) istnieje plik fstab. Dosając zasoby pilotem po prostu nieświadomie edytujecie ten plik. Najlepiej jest dodać w nim samemu zasób sieciowy, ścieżkę do której ma być podmontowany (np. /media/hdd) i inne parametry jak nazwę i hasło oraz uprawnienia. Na screenie macie przykład. Po restarcie normalnie zasób będzie pod /hdd i wszystko będzie
wojciet - @emitar: @radziuxd @Miecz12 najlepiej zrobić to prawilnie po linuxowemu. Be...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-11-10 19-05-57

Pobierz
@emitar: będzie działać jak złoto, zaufaj mi. Tylko pamiętaj żeby z poziomu gui skórki wywalić wpisy z menadżera montowania zasobów sieciowcy, które tego dotyczą. Tylko i wyłącznie wpis w fstab. Jak widzisz na sceen normalnie jest pod /hdd i timeshift na canal+ działa po wifi. W razie offline zasobu sieciowego nie problem. Nie trzeba podmontowywać na nowo, po przywróceniu zasobu dekoder sam podmontuje i będzie git.
wojciet - @emitar: będzie działać jak złoto, zaufaj mi. Tylko pamiętaj żeby z poziomu...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-11-10 19-31-19

Pobierz
@radziuxd: widzę ale ze screena widzę iż masz montowanie przez autofs a to lipa jeśli chcemy jako /hdd używać. Zasób podmontowany tylko na życzenie i raczej pod /mnt/net a najlepiej pod /media/hdd . Z poziomu skina to jedynie bałagan sobie robicie w plikach systemu jak zauważyłem. gdybym miał synology to bym zaszalał stawiając tam serwer iptv, aliasy domen i serwer upnp/dlna z transkodowaniem
@wojciet: Zwróciłem uwagę, że mam Autofs, zamiast Fstab, ale ścieżka jest /media/hdd.
Mnie większość tych rzeczy robi VU+, używam tak już od lat do odpalania filmów, transkodowania i strumieniowania kanałów. Zanim kupiłem Synology to nawet klienta uTorrent miałem postawiony na nim xD
Jedynie ten serwer IPTV mnie zaciekawił, ale kojarzy mi się, że to sporo roboty.
@radziuxd: z tymi ścieżkami i ich montowaniem to trochę bardziej zamotane jest Co do sedrwera ip to wcale nie takie trudne a działa zajebiście. normalnie taki VU+ może streamować to kilku użądzeń jednocześnie. Czy to przez jakies vlc czy kodi. Można też bez problemu stalker portal odpalić albo ott. Zachęcam do poszukania w necie czyjejś pełnej kopii zapasowej takiego stb i podejżeć pliki. można sie sporo nauczyć choć podstaw. Jak np.
wojciet - @radziuxd: z tymi ścieżkami i ich montowaniem to trochę bardziej zamotane j...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-11-10 21-33-14

Pobierz
@Miecz12 problem ze ścieżką. Brakowało / na końcu. Przy każdym montowaniu jest zła ścieżka. Dodałem ręcznie w /etc/enigma2/settings (w ogóle nie miałem wpisu config.timeshift.path).

Przy NFS na routerze (podłączony dysk pod USB 2.0) zapis był na poziomie 10MB/s) słabo działało (wywal się podgląd przy przewijaniu). Zmieniłem zasób (maszynka z Ubuntu) i jest już ok (50MB/s). Podgląd przy przewijaniu działa.