Wpis z mikrobloga

@Tadeo123: Pewnie padł układ zasilający. I mógł pociągnąć za sobą całą elektronikę sterującą. Pomoże tylko wymiana całego sterowania.
  • Odpowiedz
@Tadeo123: Możesz poszukać używek na allegro. Trzeba by jeszcze sprawdzić, czy w ogóle napięcie dochodzi. Jak nie masz doświadczenia, to poproś kogoś kto się na tym zna. W takich urządzeniach nie ma separacji galwanicznej od sieci, więc trzeba bardzo uważać.
  • Odpowiedz
@Tadeo123:
Zacznij od najprostszych rzeczy - sprawdź czy masz zasilanie w gniazdku, czy nie wywaliło ci bezpiecznika. Możesz też spróbować odwrócić wtyczkę od zmywarki w gniazdku o 180 stopni. Jeśli zmywarka ma zasilacz beztransformatorowy do elektroniki to podanie fazy na masę elektroniki ogłupia panele dotykowe (ja tak miałem w jakiejś kuchni amiki).

Jeśli to zdechnięty zasilacz to zostaje ci tylko telefon do serwisu.
  • Odpowiedz
@MickM zapewne gra nie warta świeczki ?


@Tadeo123: jak dla mnie to te kuchernki są na tyle proste w konstrukcji, że z godzinę lub dwie warto poświęcić i chociaż sprawdzić co się usmażyło bo może tylko sam moduł zasilający padł a sterownik przeżył. .
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Wiesz co ja z miłą chęcią szczególnie że jestem zwolennikiem naprawiania sprzętu
To akurat zmywarka nie kuchenka , nie weim czy to coś komplikuje ;)
  • Odpowiedz
@Tadeo123: z-------m się, myślałem, że to kuchenka. To nie wiem jak jest ze zmywarkami ale zakładam, że nie są jakoś mocniej skomplikowane. Na start bym posprawdzał czy nie ma tam zwarcia na linii zasilania sterownika i czy w ogóle jakieś napięcie tam jes tworzone.
  • Odpowiedz