Wpis z mikrobloga

@Zielonykwiryta: Mój doradca kredytowy twierdzi ze bank PKO, daje możliwość nadpłacania kredytu tylko przez obniżenie kapitału, a Alior pozwala skracać okres kredytowania :D A wole skracać okres kredytowania :D
@Marbou: Dziwne, że oba te banki nie maja dwóch tuch opcji do wyboru przy nadpłacie. Jak brałem kredyt w velo, a keszcze to były czasy jak był getin, to przy nadpłacie mialem wybór czy chce skrócić okres spłaty, czy obniżyć kwote splaty, a ":D" nie sprawi, że jestes fajny bajtowiczu
@Marbou PKO pozwala też skracać okres kredytowania, ale pobiera za to prowizję w wysokości 0.5% od kapitału pozostałego do spłaty. Alior z kolei ma chore koszty początkowe. Więc musisz sobie przeliczyć co Ci się bardziej opłaca i jak często masz zamiar skracać okres kredytowania.
@ms92: ogólnie chciałbym co miesiąc nadpłacać małymi kwotami i jak najszybciej spłacać, ja miałem dwie opcje aliora jedna z tym ubezpieczeniem na 16 koła i drugą opcję z dużo niższymi i ta druga opcja wydaję się rozsądniejsza :D
@Marbou no to w PKO możesz nadpłacać do woli co miesiąc, bez kosztów, ale bez skrócenia okresu kredytowania - w tym przypadku zapłacisz prowizję. Ale nie sądzę że nadpłacając małymi kwotami jest sens co miesiąc skracać okres kredytowania. Zresztą - są filmiki porównujące nadpłacanie zmniejszając ratę i nadpłacanie skracając okres - regularnie, wychodzi na to samo :)
A wole skracać okres kredytowania :D


@Marbou: Odsetki są naliczane na bieżąco, na podstawie aktualnego salda kapitału. Oznacza to, że kredyt na krótszy okres będzie miał mniejszą sumę odsetek (bo kapitał spada szybciej) niż kredyt na dłuższy okres. Jednocześnie nadpłacanie raz w miesiącu kredytu na dłuższy okres w taki sposób, aby rata plus nadpłata były równe racie kredytu na krótszy okres skutkuje identyczną sumą odsetek. Z tego powodu wiele osób wybiera