Wpis z mikrobloga

@missioncritical Diabeł istnieje i skutecznie omamia ludzi, nawet niektórych księży, co powoduje, że wierni odchodzą z Kościoła, a nie powinni. Ludzie sie lamia jak zapalki, zapominajac, ze Kosciol to jest instytucja powołana przez Boga. Jakos ze szkoly nikt nie zrezygnuje, gdy trafi sie tam jakis nauczyciel pedofil i media nie urzadzaja nagonki na tę instytucję. Tylko Kosciol ma nieustannie czarny PR, wiadomo komu na rękę w tych czasach. Ja poznaję samych fajnych
Jakos ze szkoly nikt nie zrezygnuje, gdy trafi sie tam jakis nauczyciel pedofil i media nie urzadzaja nagonki na tę instytucję.


@Damian9393: jakby kuratorium oświaty przenosiło pedofili między szkołami i gnębiło ofiary, to dzieci by rezygnowały, a nagonka byłaby we wszystkich mediach od lewa do prawa. Dalej mijasz się z meritum - że problem nie jest w czarnych owieczkach, tylko we władzach kościoła, które nie potrafią oczyścić środowiska i okazać pokory
@missioncritical Porównujesz Cthulu wymyślonego dla beki do Boga? Jezus żył prawdziwie, czynił cuda i zmartwychwstał, co poświadczają liczni świadkowie. I robi to do dziś. Jest Synem Bożym. Ja Go poznaję, a Ty nie chcesz. Wolna wola.

Wszelkie zboczenia to choroby psychiczne podsycane przez Szatana. Świat do Babilonu wraca. Jest trochę świadectw nawróconych gejów, i super. KK jest od opamiętywania ludzi, nie potępiania.

Kościól robi tyle dobrego, a Ty o księżach pedofilach ciągle.
Porównujesz Cthulu wymyślonego dla beki do Boga?


@Damian9393: a przepraszam, faktycznie! Cthulu powstał dla rozrywki czytelników, a twój bóg by łatwiej było kontrolować ludzi. No i we wczesnych społeczeństwach koncepcja boga, kary i dekalogu pozwalała łatwiej tłumaczyć czym jest prawo i wymuszać jego przestrzeganie. Teraz po prostu mamy prawo i boga potrzebują tak naprawdę tylko ci, których głęboko przeraża myśl, że po śmierci może nic nie być i że nikt nad
@missioncritical To Bóg stoi za prawdą, a Kościół jest Jego świętą instytucją, nawet jak niektórzy księża są zdeprawowani, to nic nie ujmuje majestatowi tejże instytucji. Posluchaj sobie też księdza Chmielewskiego czy śp. Pawlukiewicza. Szustak też jest spoko, bardziej liberalny. Są to ludzie pełni pasji i miłości do Boga i Kościoła. Pokorni władzom kościelnym. Nie jestem bezkrytyczny co do wszystkich przedstawicieli Kościoła.

Czemu mialbym byc trollem? Ja naprawdę w Boga wierzę, a nawet
nawet jak niektórzy księża są zdeprawowani, to nic nie ujmuje majestatowi tejże instytucji


@Damian9393: a co jeśli to władze tej instytucji, a nie zwykli księża? Bo wiesz, że to było systemowe krycie pedofilii? Władze tej instytucji gromadzą bogactwa, a nie zwykli księża (choć i oni są łasi na pieniądze często). Władze tej instytucji romansują z władzą i władze tej instytucji plują na ludzi. Nie przeinaczaj tego na "zdeprawowanych księży".

Szustak też