Wpis z mikrobloga

@FunkyZeit: yyy no tak, plecak do jakichś wypadów jedno dniowych w teren do lasu, czy wycieczka w góry. Usztywnienie pleców potrzebne, organizer w środku i mała kieszonka na drobne rzeczy, bez potrzeby kieszeni na bukłak i zbędnej ilości molle
Ważne żeby przeżył kilka lat chociaż.
@hurrdurr221: patrzyłeś na helikony?
od 2 lat używam edc tego z cordury i jest całkiem spoko, nei widać zużycia, ostatnio szwagier taki sam sobie kupił..
dużo opcji modyfikacji wnętrza... z wad to czasami przydała by się jakaś szybka podręczna zewnętrzna kieszonka (choćby na chusteczki) i tak samo czasami przydała by się możliwość rozpięcia go całkowicie w dół...
@hurrdurr221: hmm, no jeśli zamierzasz tam z 10 kilo nosić po górach i lasach to raczej odpada.. do pracy na codzień plecak ważył ok 5kg i nie był jakoś niewygodny (lapek, kable, termos z zupą, butelka wody, apteczka, jakieś pierdoły edc), powiem nawet, że plecak był wygodniejszy bardziej obciążony niż na pusto/prawie pusto.. ale tak, plecak bardziej na edc niż misje specjalne :)

z tej samej firmy nad modelem ratel mk2
@hurrdurr221: https://www.decathlon.pl/p/plecak-trekkingowy-meski-forclaz-mt-500-air-50-10-litrow/_/R-p-324407?mc=8581388

Najlpeszy plecka w cenie, aspirujacy do klasy wyrzej. Jeśli interesujesz sie outdoorem to zapomnij o plecakach majacych militarny styl. W turystyce outdoorowej nie ma potrzeby nosic 1,5kg materialu tylko o to zeby miec opcje przytroczenia czegos. Wierz mi, znam juz teraz pokolenia ludzi ktorzy wychodzili z militaryzmu po jednym - dwuch latach turystyki z refleksją: "na chu...wa ja to nosiłem".