Aktywne Wpisy

chrzano +354
Pijcie kompot! 4 rocznica #programowanie w JetBrains i 18 lat na wypoku, no to #pokazmorde ( ͡° ᴥ ͡°)
źródło: IMG_9385
Pobierz
Donatello95 +40
Co jest fajnego w trójkącie? O ile facet ma dwie dziewczyny w łóżku to kumam, ale dwóch facetów i baba? Że niby fajnie popatrzeć na siurasa kolegi? Nie kumam #seks #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow





-Kredyty powinny zawsze być udzielane na rynkowych warunkach, nie powinno być żadnych preferencyjnych warunków.
-Dopłaty do najmu??, a z jakiej racji?. Dopłat nigdy nie powinno być, dotąd dopłat nie było i ludzie żyją, i poradzą sobie bez... rynek sam się ureguluje, bez kolejnej interwencji państwa.
-Nieruchomości powinny mniej więcej rosnąć równo z inflacją, ale tą realną inflacją uśredniając roczną (Przykład: GUS: Inflacja średnioroczna w 2022 r. wyniosła 14,4 proc, inflacja średnioroczna w 2021 r. wyniosła 5,1 proc) a nie sztucznie wymuszoną jaką mamy wywołaną davidem19, wojną i spekulacją BK2% oraz FOMO gdzie mieszkania urosły po 50% w rok.
Przykład na mieszkaniu o wartości 450k w roku 2020, rok 2021 to 450k+22.950 (5.1%), rok 2022 472.950+68104(14.4%) =541.054 Tymczasem takie mieszkania kosztują po 750k. XD! HAHAHA
-Nie powinny drożeć pod wpływem paniki bo są podstawową potrzebą, ale drożeją.
-Mieszkania powinny być do mieszkania, a na najem krótko terminowy bądź wynajmowane na pokoje i przerabiane na prywatne hotele w blokach.
-Do najmu krótko terminowego oraz najmu na pokoje powinny być dostosowane cenowo hotele.
-Do inwestycji i lokaty w beton powinny służyć nieruchy komercyjne, lokale usługowe.
-Jako mieszkania tylko na najem powinny służyć tylko lokale komunalne bądź TBS-y bądź specjalnie wybudowane całe bloki.
-Najem prywatny od osób prywatnych które nie mają żadnego ubezpieczenia (a zwłaszcza te wynajmujące mieszkania na pokoje bądź na doby) powinien być ZABRONIONY, osoby te powinny być spisywane w jakieś bazie takich osób, powinien być specjalny rejestr dla takich mieszkań, Najemca powinien mieć ubezpieczenie a nie płacić jakieś śmieszne kaucję, a najemca ją pobierać, wszystko powinno być rozwiązywane przez ubezpieczyciela w razie jakiś szkód, obowiązek dokumentacji lokalu przed jak i po powinien dotyczyć obu stron.
-Mieszkanie na krótki najem powinno widnieć w publicznym rejestrze tak aby chętni na zakup mieszkania w bloku w którym owo mieszkanie się znajduje mogli sprawdzić czy na ich piętrze nie czai się takie zgniłe jajo.
-Nigdy nie powinno dojść do sprywatyzowania i wysprzedania zasobów komunalnych wybudowanych za Gierka na Bonifikatach do 99%,
gdyby te mieszkania miały być do wykupienia po cenie rynkowej myślę że z 50% jak nie więcej z nich nie było by sprywatyzowanych, owe mieszkania powinny zostać sprzedane po cenach rynkowych.
-Rynek pierwotny zawsze powinien być droższy ponieważ technologie budowy są coraz lepsze, mieszkania coraz wygodniejsze, budynki powstające są coraz lepsze bo deweloper nie prowadzi optymalizacji nawet na "Silikonach w łazience"
-MORAWIECKI KUPUJE ZIEMIE W CASTORAMIE XD
Zgadzasz się?
@woj_st:
@woj_st:
@Fattek: Raczej chodzi mi o to że powinien być wybór między najmem, człowiek jeżeli już musi wynająć to powinien wybierać między: Prywaciarzem, Instytucją, albo Państwem. Niech Rynek zadecyduje... ale najpierw żeby
@555666wedf534hthnet5ry6: i takiej konkurencyjności raczej nie da się osiągnąć w sensownym czasie