Wpis z mikrobloga

Takich sytuacji z obu stron na wojnie są dziesiątki. Jedna z nich. Walka w okopach. Ukraińcy szturmują zajmowane przez Rosjan okopy. Dwóch Rosjan czeka za rogiem załamanego pod kątem 90 stopni okup. Pierwszemu chyba zaciął się karabin. Biegnie Ukrainiec. Rosjanin łapie za karabin Ukraińca i kieruje na bok, a drugi zza jego pleców strzela i zabija napastnika. O życiu i śmierci zadecydował przypadek i podstęp obrońców.
nagranie
#wojna #ukraina #rosja #podstep
  • 10
  • 0
@SpalaczBenzyny: Określenia: atakujący - broniący się, są powszechnie używane w opisach tego konfliktu. Zdroworozsądkowi ludzie z całego świata nie mają z tym problemów.

Nie wiem czym się zajmujesz, ale widzenie tu "fikołków" wskazuje, że przedawkowałeś z propagandą i filmikami o manipulacjach. Jak radzą podobnym: Jeśli coraz częściej doszukujesz się spraw, których gdzieś nie ma, zrób sobie wolne, zastanów się nad sobą. Jak tego nie zmienisz, za kilkadziesiąt lat wszędzie będziesz widział
@ontime: co Ty pierydolisz,

nazywanie ruskich obrońcami bo se wykopali okop i go bronią to chyba tylko w russia today przechodzi

A teraz informacje z Ukrainy. Obrońcy są atakowani dzień i w nocy, pod ciągłym ostrzałem artylerii ale nie poddają się i dzielnie stawiaj czoła agresorowi. Morale ich nie maleje, wręcz przeciwnie, czują wsparci z kraju i zagranicy. W takiej sytuacji agresorzy nie mają szans. Dlatego ta czy każda inna kontrofensywa
  • 0
@SpalaczBenzyny: Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Sam musisz zrozumieć o co mi chodzi. Nie mówimy o wojnie, gdzie agresorem jest Rosja, a napadniętym Ukraina, a o walkach w danym miejscu, gdzie Ukraińcy atakują, by odbić jakieś pozycje bronione przez Rosjan.

@Kotlet_z_Chabowy: Bywa, że nawet najlepsi z Navy SEALs giną, choć są uznawani za elitę. A tu mamy poborową armię, żołnierza często wymęczonego, walczącego od dwóch lat. On nie miał podglądu z