Wpis z mikrobloga

@bezpardonowy_skunks: w której płaszczyźnie? Bo idealnie nie powinna mieć wcale, ma się tylko obracać, ale jeżeli możesz nią bujać trzymając za największą koronkę to znaczy, że nie jest dokręcona LUB brakuje podkładki.

A, że to wygląda na Shimano (wieloelementowa), to nie może mieć luzów, bo ci zniszczy bębenek.
@ujdzie https://streamable.com/v2yg4w

Nagrałem filmik, to jest taki luz wyczuwalny pod palcem i ledwo widoczny (musiałem nagrać do szprychy żeby w ogóle cokolwiek było widać)przy dość mocniejszym przyciśnięciu tej kasety na zewnątrz lub do wewnątrz piasty, żadna z zębatek luzu nie ma, wszystkie sztywne, generalnie to cała kaseta "nie lata" ale osoboscie dostaje #!$%@? gdy jakąkolwiek szajba ma luz i mam w zwyczaju sprawdzać każda rzecz która nie powinna "latać" pod kątem czy
jest się czym martwić czy to dopuszczalne? oddawać na gwarancję?

@bezpardonowy_skunks: nie ma się czym martwić, ale trzeba go zniwelować. Możliwe, że wystarczy dokręcić śrubę, a może trzeba zdjąć kasetę i zmienić (dodać) podkładkę.

Luz może uszkodzić bębenek z czasem.
@bezpardonowy_skunks: ciężko mi wytłumaczyć, bo to zależy od piasty. Ale te końcówki piasty z reguły mają taki profil, że można je odkręcić zwykłym, płaskim kluczem. Miałem podobnie, luzy na kasecie i problemem była właśnie lekko poluzowana piasta.
@bezpardonowy_skunks: Miałem to samo, kupiłem klucz do bębenka, specjalny smar, po wyjęciu podkładki piasta bardzo ciężko chodziła, po założeniu kasety okazało się że falowanie nadal jest. Za poradą kolegów zmieniłem piastę na Novateca i jak ręką odjął, przerzutka pracuje jak zła i da się ją wreszcie perfekcyjnie wyregulować.