Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy ale mnie wnerwiają orędownicy zwalczania piractwa internetowego z przemysłu filmowego, który cały czas buldupią o to, że ktoś pobiera sb na dysk ruchome obrazki od kogoś innego...

...gdy akurat dla mnie osobiście jest to NAJMNIEJ wygodny sposób konsumpcji filmów i seriali, i zawsze mnie wkurza jak nie da się gdzieś po prostu obejrzeć czegoś online.

Z jednej strony - zapisywanie wideo na dysk go zapycha i nie przydaje się to tak bardzo jak np. piracenie aby grać w gry czy słuchać muzyki [bo obejrzysz coś raz, drugi, i nie będzie ci się chciało wracać bo po co :-P są inne do obejrzenia]

Z drugiej zaś - serwisy oferujące darmowe filmy do oglądania przez domyślną przeglądarkę na telewizorze to najgorsza CH-JNIA (°°

...nie da się tam prawie nic niczego znaleźć, na tych zagranicznych, za to pełno jest różnego chłamu które tylko "wyświetla informacje o filmie" czy odnosi gdzie indziej (tworzonego chyba przez jakichś podłych kutafonów albo boty)

Trudno omijać reklamy czy wnerwiające okienka leżąc sb przed TV browser...nie sposób się też połapać w tej zbieraninie serwisów - odnaleźć ten który ma czego szukasz, a przy tym NIE blokuje odtwarzania, NIE wyświetla okienek logowania czy subskrypcji, NIE odmawia odtworzenia z powodu braku/błędu pliku, NIE zawala cię stertami nikomu niepotrzebnych reklam kiepskiej erotyki czy innych zakładów...ehhhh ()

...i ci obrońcy filmowców przed e-piractwem mają jeszcze czelność narzekać na ponoszone straty (gdy tyle dobrych serwisów z filmami za darmo już przez nich spadło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #torrent #piractwo #film #filmy #internet
wygolonylibek-97 - Nie wiem jak wy ale mnie wnerwiają orędownicy zwalczania piractwa ...

źródło: Torrent-Galaxy-Home-Page

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: Dla mnie ściąganie jest akurat najwygodniejszą formą, bo i tak większość rzeczy oglądam na vlc gdzie łatwiej jest manipulować filmem no i przeważnie ściaga się lepsza jakość niż oferują te śmieszne serwisy. Nie mówie już o dostępności bo dziesiątki razy cos chcialem znalezc to nie bylo tego ani na netflix, hbo, prime ani disney wiec torrenty zawsze ratowaly dupe.
  • Odpowiedz
@Pan_Whiskers może w twoim przypadku tak jest...dla takich jak ja zaś wystarczyłby jakiś porządny serwis działający za darmo i bez specjalnych komplikacji, pozwalający prosto przeglądać i bez "przygód" śledzić akcję.

Oferuje coś niedostępnego? Spoko

Niemniej jednak ważne aby po wszystkim nie wymagał zapisywania tego na stałe, czekania aż pobierze się całość, uważania czy przez łącze nie dostanie się coś (od kogoś kogo nigdy w życiu nie spotkałeś) co wyzwoli kwarantannę...
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: #!$%@? nie #!$%@?, to jest zwykła kradzież ;) Ktoś hajs zainwestował, czas zainwestował, przy lepszych filmach i mózg zainwestował ktoś, a Ty sobie to ściągasz z zatoki za frajer. Każdy ma prawo narzekać, jak go ktoś okrada. Też bym narzekał, jakby ktoś kradł moją pracę, za którą chciałbym, aby mi zapłacono.
  • Odpowiedz
@zimowyporanek nie możesz ukraść kiedy tylko powielasz, a oni już zarobili dość na tym, a i tak w inny sposób bym szukał sobie czegoś innego, a producenci sami chcą aby kopie były wirtualne bo wtedy łatwiej jest im skalować robienie hajsu na tym ()
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara w sumie to tutaj chodzi o to, że Zatoka jest NIEPRZYDATNA przy filmach...poza nielicznymi wyjątkami typu taka "złota" kolekcja wszystkich filmów o Jamesie Bondzie, czy innych klasyków zebranych (a nie gdy chcesz obejrzeć coś na wieczór, bo dawno nie oglądałeś niczego ambitnego, a "liniowa telewizja" niczego ciekawego nie nadaje)
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: Ale to jak ci film miejsce na dysku zapycha to ściągasz jeden oglądasz i kasujesz. Co to za problem znaleźć film i pobrać w max 10 minut przyzwoitą jakość. A online też jest pełno stronek gdzie oglądasz za darmo bez reklam. Jedynie problem jak chcesz zapuścić z takich stron na tv to trzeba się bawić w podłączanie lapka, ale to już dla wygodnych.
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: Strony online za darmo padają bo:
- Mają #!$%@?ą jakość (pobierają jakiś dupny encode z torrentów i go jeszcze zmniejszają)
- Generują dużą ilość pieniędzy dla właściciela a to już jest problem bo gdy są zyski to firmy chcą walczyć
- Inne strony kradą od nich kontent i hostują na swojej ale z mniejszą liczbą reklam w porównaniu do źródła

Ogólnie darmowe streamingi to rak większy od płatnych bo w płatnych legalnych przynajmniej wiesz że nie spadnie z dnia na dzień i o ile podwiększanie cen i blokowanie video do 720p na kompie to jakiś problem to przynajmniej bez reklam i jakości dorównującej yt 1080p a nie przemielone 3
  • Odpowiedz
@CabalEnjoyer hmmm...alternatywą byłoby połączenie torrentów i strumieniowania. Pamięć wydzielona tymczasowo aby oglądać z odpowiednim "zapasem" i dzielić się z innymi, podział na "aktywnych tymczasowych" i na "pasywa hostujące stale" (czyli tych czekających cały czas na ruch), gdzie jedni i drudzy udostępniający...do tego coś upodobnione do wygodnych serwisów przeglądarkowych (ale bez konieczności ogarniania domeny i serwerów przez jednego dostawcę-właściciela)
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: Są takie alternatywy, wrzucasz torrenta i oglądasz na przeglądarce tylko wtedy musisz wiedzieć co wrzucić bo przeglądarka nie odpali ci wszystkiego co desktopowy player np MPV odpaliłby. Masz też aplikacje na komputer co pozwolą ci oglądać co chcesz z torrentów np takie miru
  • Odpowiedz