Wpis z mikrobloga

Czy lepiej zainteresować się montażem klimatyzacji przed wykończeniem mieszkania czy najpierw sobie zrobić wykończenie a później dopiero montować klime? Zwłaszcza, że u mnie podobno nie można montować i dopiero się dowiem jak to zrobić jak odbiore klucze i ze wspólnotą porozmawiam. Ale robić wykończeniówke, a później pruć te ściany znowu? Co myslicie?

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 21
@koszyk2: deweloper mi powiedział, że to już sprawa wspólnoty i zarządcy, oni wydali zgodę na klimatyzacje, ale nie ma zgody na wiercenie w elewacji, w każdym razie muszę z nimi porozmawiać, tylko pytanie czy wstrzymać się z wykończeniówką wtedy
@tylko_pytam: a jak puścisz rurkę od klimy?

Ja mam mieszkanie "bezczynszowe" (czyli wspólnota) ale zgodę musiałem i tak dostać na puszczenie rurki po elewacji (rurka jest w białej obudowie - kolorze elewacji) więc za bardzo jej nie widać, a jednostkę mam postawioną na balkonie. Niby mogłem powiesić ją na balkonie, ale w sumie i tak z balkonu nie korzystam więc sobie stoi w rogu.
@tylko_pytam: U mnie było tak,że kto się załapał wcześnie to uzgodnił z developerem zmiany i np umieszczenie jednostki na dachu. Potem po odebraniu kluczy część postawiła na samowolkę budowlaną. W końcu wspólnota dała wytyczne ale zanim to długo trwało.
@koszyk2: a jakie są wytyczne w takim przypadku? tzn wspólnota stwierdza jednak że można wiercić w elewacji? bo nie wiem czego się spodziewać, u nas niby zgoda wspólnoty jest, ale dopiero z nimi porozmawiam jak odbiore klucze i będę mieszkańcem
bo będę mieszkał pod dachem na wysokim piętrze,

@tylko_pytam: to nie ma znaczenia, ciepło wpada tylko przez okna. Zasłoń je roletami zewnetrznymi

oni wydali zgodę na klimatyzacje, ale nie ma zgody na wiercenie w elewacji

@tylko_pytam: czyli masz zgodę, tak to wygląda w niemal każdym przypadku. Jak powstanie wspólnota to mogą wymyślić bardziej rygorystyczne wymagania albo wogole zabronic, wiec rób na zasadach dewelopera

wspólnota stwierdza jednak że można wiercić w
@tylko_pytam: instalacja dla klimy jest robiona w pierwszej kolejności. Dzięki temu można puścić instalacje przez podłogę zamiast bawić w obchodzenie ścianami, a do tego bez problemów można zrobić zasilanie (warto mieć klime pod „dedykowanym korkiem”). Co do montażu, zazwyczaj spółdzielnie mają wzory pisma w których trzeba podać jak będzie montowana instalacja, jakie są jej parametry techniczne, gdzie będą odprowadzane skroplony itd. Jak już będziesz mail wybranego wykonawcę to pewnie pomoże ci
dopiero się dowiem jak to zrobić jak odbiore klucze i ze wspólnotą porozmawiam

@tylko_pytam: imho lepiej jest prosić o wybaczenie niż pytać o pozwolenie. Bo niby u mnie nie można i jak się spytasz to dostaniesz odmowę, ale na ludzi, którzy sobie zrobili nie pytając, machnęli ręką i mają do dzisiaj
@tylko_pytam: nie mam pojęcia, kumpel robił od razu przy wykańczaniu, ale trochę się z tym wykończeniem ociągał, ja mieszkałem tam zanim on wgl prąd podlączył. Sąsiad obok robił kilka miesięcy później, ale czy przed czy po, ciężko powiedzieć.

Generalnie to ja na ogródku niby też powinienem pytać o zgodę na wyrzucenie płyt chodnikowych i zastąpienie ich przez panele PCV, ale po prostu je położyłem i nikogo nie pytałem. Nikt mi nic
@tylko_pytam: jak nie będziesz wiercił w elewacji to żadne, a jak będziesz wiercił i okaże się, że obok szła rynna, która już wcześniej była dziurawa to zapłacisz gruby hajs za naprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt cię nie zmusi do usunięcia klimy, bo niby jak? Wspólnota będzie się z tobą sądzić i po wygranym procesie przyjdą w asyście policji?